Jak poznáte, že máte automobil správně přezutý?

V tomto období, bychom měli mít už správně všichni přezutá kola a jezdit na kolech zimních. Někdo to neudělal, někdo ano. Jak ale poznáte, že jste kola nechali přezout správně? Nejprve je nutné vybrat správné pneumatiky, a které že jsou ty správné, vám ukáží testy, které jsou k dispozici nejvíce v motoristických časopisech.

Jako ty nejlepší jsou uváděny zimní pneumatiky Continental, WinterContacts a Continental AG. To že ještě přezuto nemáte, ale chystáte se teprve k tomu, neznamená, že jste výjimka. Takových jako jste vy, je ještě stále celá řada. Lidé čekají, až to bude opravdu aktuální a začnou mrazy.

tookapic / Pixabay

Od roku 2012 je povinné značení pneumatik EU štítky, které poskytují kupujícím informace o pneumatikách. Co však stále chybí je hodnocení výkonnosti na sněhu a ledu v zimních podmínkách. Proto se nedá až tak úplně řídit při nákupu informacemi, které na EU štítkách jsou. Největším pomocníkem jsou tedy výsledků testů zimních pneumatik. Ty provádějí národní autokluby, spotřebitelské organizace a také automobilové časopisy. Možná raději volíte levnější pneumatiky, protože ty dražší si buď nemůžete dovolit a nebo vám přijde zbytečné za ně vyhazovat peníze. Proč byste ale raději měli sáhnout po těch dražích? Protože jsou jednoduše řečeno kvalitnější.

Při testech jednoznačně vévodí dražší varianty pneumatik a ty levnější za nimi velmi pokulhávají. V první řadě si uvědomte, že peníze nedáváte za to, abyste na svém autě měli kvalitní kola, ale dáváte je především do vaší bezpečnosti. Pneumatiky, které se vyrábějí v Číně, mají téměř alarmující vlastnosti a na sněhu a ledu, vám obvykle nebudou vůbec platné. Některé levné zimní pneumatiky mají dokonce vlastnosti letních pneumatik a to je určitě odstrašující případ. Výsledky testů se provádějí nejen na sněhu a ledu, ale také na mokré vozovce. Dokud nebudete mít na silnici žádný problém, tak určitě nebudete řešit to, že si pořídíte kvalitní obutí na vaše auto. Tento fakt začnete většinou řešit až tehdy, kdy už se vám skutečně něco stane.

Jeden komentář u “Jak poznáte, že máte automobil správně přezutý?”

Komentáře jsou uzavřeny.