Vybrané španělské delikatesy pro gurmány

Považujete se za gurmána? Pak vám jistě neunikla španělská kuchyně! V celé Evropě se vyskytuje sice ne až tolik států, avšak jejich národnosti, zvyky, povahy a také kuchyně se mnohdy až markantně liší. Každá má své kouzlo, a v každé si člověk může přijít na to své. Jaké jsou španělské delikatesy, které jednoznačně musí alespoň jednou ve svém životě ochutnat každý?

Vyberte si to nejchutnější

Autor obrázku: Stephanie

Co se týče národních jídel, jistě každý zná (alespoň název) paella. Je sice pěkné, že ji Španělé nazývají národním jídlem, faktem ovšem je, že bývá ve všech částech připravovaná trochu jinak, resp. vždy se v ní vyskytují nějaké jiné přísady. Paellou to ovšem vše jen začíná. Takové záležitosti jako sušené maso či luxusní paštiky jsou pochutiny, kterým se vyrovná jen máloco. K tomu pár oliv či extra panenský olivový olej

Pokud se člověk alespoň trochu vyzná v kuchyni a navíc umí dobře kombinovat chutě, má se španělskými pokrmy vyhráno. Základem těchto pokrmů nejsou nikdy žádné těžké omáčky, ba naopak – vše jednoduše, lehce, zdravě a přesto chutně. Velkým plusem pro ty, kteří si však se sporákem moc netykají – příprava drtivé většiny španělských pochutin není nijak náročná. Právě takovéto osoby se poté jistě potěší u pomyslné položky „víno“.

Nechte se nalákat španělským vínem a ochutnejte

Přestože naše moravské vínečko je lahodné, španělské má zase svá jiná specifika. Člověk by měl přece v životě vyzkoušet vše, tak proč ne právě bezkonkurenční španělské víno? Jeho chuť se bezvadně doplňuje třeba právě s jamónem, olivami a dalšími typicky španělskými záležitostmi. Možná se vám dá, že španělské víno není až tak atraktivní jako například víno francouzské, nicméně sto lidí, sto chutí – vyzkoušejte jej, a uvidíte, jestli se zařadíte mezi lidi, kteří jej milují či mu naopak na chuť až tak nepřijdou. A navíc, takové překvapení vaší milé s perfektní španělskou večeří, to není zrovna špatný nápad

Kde však pravé španělské suroviny sehnat? Z čeho mám uvařit tu pravou španělskou večeři? A kde k tomu seženu to vynikající španělské víno se všemi těmi delikatesami? Nejen my jsme objevili krásu Španělska a jeho gastronomie; také www.bmcbrno.cz o tom ví své.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *