Nenechávejte se okrádat mobilním operátorem! Využijte sílu konkurence!

By: Yutaka Tsutano


Nenechávejte se okrádat mobilním operátorem! Využijte sílu konkurence!

Možná si i vy vybavíte den, kdy do České republiky s velkou slávou vstoupil první mobilní operátor Eurotel Praha, později se k němu přidal Paegas a Oskar. Tito tři matadoři nebyli dlouho nikým ohrožováni, takže si s námi jako zákazníky mohli dělat vše, co se jim zamanulo. Postupné zdražování tarifů, závazné smlouvy na několik let a jiné finty jste možná zažili i vy. Dnes je doba jiná – pro zákazníky příznivější – a to především díky desítkám virtuálních mobilních operátorů. Konkurence je vysoká a vy z toho můžete těžit. Uvažujte o změně, díky ní můžete totiž na volání ušetřit i stovky korun a přitom si užívat ještě „více muziky“.

Nenechte se omezovat

Mnoho lidí si na omezenou nabídku mobilních operátů zvyklo natolik, že se nezajímá o další – nové možnosti, což je ale obrovská chyba, které je radno se vyvarovat. Kromě O2, Vodafone a T-Mobile nabízí tarify pro volání mnoho dalších. Jména virtuálních operátorů možná nejsou tak známá a zvučná, ale věřte, že toho mohou nabídnout někdy i podstatně více. Přitom ceny za stejné služby jsou i třetinové. Virtuální mobilní operátoři využívají stávající silné mobilní sítě, takže obavy, že nebudete mít signál, také nejsou na místě.

Jednoduše online

Stejně jako porovnáváte značku telefonu, který si koupíte, měli byste proto porovnat i tarif. Pro srovnání tarifů můžete využít speciální online kalkulačky. Na základě vámi zadaných kritérií (jako je cena, počet provolaných minut či napsaných SMS) dokáží najít tarif, který bude odpovídat vašim potřebám. Online kalkulačka dokáže během chvíle porovnat všechny nabídky, čímž ušetříte čas a hlavně vaši peněženku.

Bez boje změna k lepšímu

Jak moc je možné ušetřit, zjistíte například díky portálu Tarifomat. Zde funguje online kalkulačka a najdete zde také recenze mobilních operátorů – jedná se především o zkušenosti (zeď cti a hanby) stávajících uživatelů, což vám při rozhodování také pomůže. Kalkulačka tarifů na Tarifomat je služba schválená Českým telekomunikačním úřadem. Kromě srovnání nabízí i službu komplexního zařízení přechodu k novému operátorovi. Nemusíte se tedy bát, že budete svádět tuhý boj s vaším stávajícím poskytovatelem.

Jak se rozhodnete vy? Necháte to tak, jak je, nebo se rozhodnete pro změnu k lepšímu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *