Dobré podmínky pro práci i studium

Dobré podmínky pro práci i studium

Ti z Vás, kteří pracují doma, anebo se věnují domácímu studiu, by měli myslet na to, že prostředí a podmínky, ve kterých pracujete či studujete, jsou velmi důležité a mají velký vliv na výkon Vaší práce či Vašeho studia. Zejména bychom měli myslet na správné osvětlení, čerstvý vzduch a přehlednost.

Další věcí bude útulnost a naopak prostornost. Každému totiž vyhovuje něco jiného – někdo má rád, když je jeho pracovna či studovna útulná a někdo má zase naopak rád, když je jeho pracovna či studovna velká a prostorná. Faktem je, že do větší pracovny či studovny se vejde více věcí a je zde i více prostoru na práci. Komu však vyhovuje spíše útulná pracovna či studovna, dokáže si vždy najít místo na jakoukoliv práci a stále bude mít přehled o všem ostatním.

Správné osvětlení

Neméně důležitým je i správné osvětlení Vašeho pracoviště. Osvětlovacích prvků mějte v pracovně či studovně klidně i více – hlavní světlo, které osvětluje celou místnost, lampičku u hlavního stolu a nejlépe ještě i posuvný lustr, se kterým si budete moci přejet tam, kde zrovna potřebujete více světla.

Správné osvětlení má značný vliv nejenom na celkový výkon a provedení Vaší práce, ale i na Váš zrak. Pokud máte totiž nedostatek světla, Vaše oči se snaží pobrat co nejvíce světla a neustálým přetěžováním může dojít k jejich únavě až k poškození.

I na barvách záleží …

Pokud chcete docílit opravdu dobrého prostředí na našem pracovišti či ve Vaší studovně, nesmíte opomenout ani na barevnou sladěnost. Měli bychom zpravidla volit barvy, které uklidňují a zároveň pomáhají soustředit.

Celá pracovna by neměla být více jak dvoubarevná a přechody mezi barvami by neměly být příliš časté. Časté přechody barev Vás akorát budou upoutávat a znemožňovat Vám soustředění. Šedá, světlejší zelená a bílá jsou určitě správnou volbou, nicméně jejich kombinaci už bych příliš nedoporučoval. Dobrou volbou jsou i barvy v barvě dřeva – především ty světlejší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *