Technologie IMAX – High end 3D kina

imax-filmove-okenko

Technologie IMAX – High end 3D kina

imax-filmove-okenkoIMAX je 3D proječní technologie fungující od roku 1970, vyvynula jej kanadská společnost Imax Corporation. V současnosti je celosvětově tato technologie velice rozšířená a úspěšná a díky tomu tato firma zastává jednu z předních rolí v zábavním průmyslu.

Statistiky

  • IMAX navštívilo celosvětově přes 1 miliarda lidí
  • více než 280 kin ve 40 zemích světa
  • IMAX Palác Flóra Praha je jeden z nejmodernějších kin fungující na technologii IMAX 3D

IMAX 3D kamera

K nahrávání filmů podporující IMAX technologii musí být využíta specialní kamera. V podstatě se jedná o 2 kamery v 1 přístroji. Výsledkem jsou 2 role filmu (pro levé a pravé oko). 3D věm je dosažen pomocí promítání 2 polarizovaných čoček. Pravé a levé oko dostane pouze obraz který je pro něj určený. Výsledný 3D efekt je pak vytvořen pomocí oklamání oka a lidského mozku.

Zvuk

Všechny originální kinosály IMAX jsou vybaveny 6-ti kanalovými multireproduktory, potlačující rušivé okruhy a vyladěné k naprosté dokonalosti zvuku. Zvuk je oddělen od filmu a při promítání synchronizován.

Kvalita obrazu

Dokonalá kvalita a rozlišení obrazu je zajištěno pomocí formátu 70mm s 15 performacemi. Tento formát je nejkvalitnější na světě a je 10x větší než klasický kinový snímek.

Plátno

Velikost plátna je omračující – 20×25 metrů. Jako materiál je použit specialní difůzní matný vinyl. Plátno se vyznačuje jemným zakřivením pro lepší 3D efekt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *