Když si dospělí hrají

Hrát si není pouze slovo pro děti, naopak je i mnoho dospělých, kteří dokážou ocenit dobrou hru. A tak není divu, že na narozeninové oslavy či na různé večírky pořádají nějaké zábavné hry. A poslední dobou jsou velkou módou únikové hry. Tak je pojďte zkusit.

Mfranck / Pixabay

I dospělí mají právo si hrát

Poslední dobou jsou mezi dospělými velice oblíbené únikové hry. A není divu, protože se odreagujete, nebudete jen tak večer sedět u televize, ale naopak se pořádně protáhnete a navíc budete používat váš mozek. Krásný způsob, jak se aspoň na chvíli dostat do dětských let. Navíc mají tyto hry různá témata, takže každý si vybere to, co to má rád či co ho láká.

Dokážete uniknout?

Celý princip hry spočívá v tom, že nějaká cizí osoba či soubor osob připraví plán a pravidla hry. Většinou se jedná o nějakou opuštěnou budovu, z které musíte uniknout pomocí různých hádanek a logických úloh. Ke každé budově se váže nějaký příběh, který nejen navodí atmosféru, ale také vám pomůže při hledání správných odpovědí. Někdy je to hororové, jindy válečné, ale stejně tak se můžete vrátit do pravěku, záleží jen na vás, na jaké období a téma máte zrovna chuť.

Bereme partu a jdeme!

Samozřejmě, že tato hra je nejlepší se skupinou starých známých anebo klidně s rodinou. Můžete to pojat jako příjemné zpestření nějaké narozeninové párty či večírku. Avšak klidně můžete jít s partou kolegů z práce. Je to dobrá příležitost, jak se lépe poznat a užít si zábavy. Ale stejně tak je možné zahrát si únikovou hru s úplně cizími lidmi. I s těmi cizími jistě zažijete spoustu zábavy a možná si najdete i nové přátele. Avšak někdy se vám může trochu hůře plnit úkoly, ale když se chce, všechno jde.

Kde si zahrajeme?

Pokud vás také láká zkusit si uniknout ze staré budovy, tak hledejte na internetu. Tam je spoustu lidí, kteří různé podobné akce pořádají. A občas se nějaká akce tohoto typu objeví i na slevových portálech. Takže pokud chcete zažít opravdovou zábavu, tak koukněte na internet a jistě narazíte na únikovou cestu vhodnou pro vás.

Originální dárek

Jestli máte nějakého kamaráda, který má rád dobrodružství, tak právě nějaká úniková hra může být velmi dobrým dárkem. Koupíte mu něco, co je opravdu originálního, protože to každého nenapadne. Navíc dostane dárek, který jistě ocení a rád bude na něj vzpomínat, protože si odneste nejen spoustu zábavy, ale také mnoho zážitků.

Hry nejsou jen pro děti, naopak mnohem zajímavější hry plné dobrodružství si mohou zahrát dospělí. Ten nebuďte úzkoprsí a běžte se bavit.