Pračka nejenom na cesty

Pračka nejenom na cesty

Snad každému už se alespoň jednou stalo, že byl někde na cestách a potřeboval si vyprat oblečení …jenomže bez pračky to jde poměrně těžko – a máchat v ruce každý kus oblečení zvlášť, se nikomu nechce. Navíc to ani není příliš efektivní. K vyřešení tohoto problému ovšem nemusíme chodit příliš daleko. S vývojem techniky byl vyřešen i tento problém, a sice úspornou mini-pračkou, která je vhodná nejenom na cesty, ale i do menších domácností.

Všechno má své pro i proti

Autor obrázku: Hey Paul Studios

Pohodlní lidé by určitě svou pračku za tuto mini-pračku neměnili. Důvodů je hned několik …krom toho, že pračka pojme pouze poloviční množství prádla (2,5 kg) než běžná pračka, postrádá také funkci ždímání a automatického napouštění i vypouštění. Neobejde se tedy bez počáteční a konečné asistence člověka.

Má však i světlé stránky, a sice více jak dvakrát nižší spotřebu vody (cca 19 l), a takřka nulovou spotřebu pracího prášku a elektrické energie. Jednou z největších výhod také je, že nemusíme vždy napouštět pračku celou – třeba, pereme-li pouze dvě trička – ale vždy jenom tak, jak potřebujeme. Zrovna ji není třeba vždy pouštět na max. čas, ale opět pouze na potřebnou dobu (třeba na 5 minut).

Kde všude pračku využijeme

Každého, kdo si představí mini-pračku, jistě napadne hned celá řada dalších využití. Vhodná je, cestujete-li do zahraničí, anebo jste se vydali na delší pobyt mimo domov. Televize, nábytek i sociální zařízení, jsou dnes běžnou výbavou každého hotelového pokoje …ovšem pračku zatím ještě nikde nenajdete. A vždycky se může stát, že si ušpiníte oblečení …můžete třeba šlápnout do bahna, anebo upadnout na zem. Mj. se pračka hodí také kvůli malým dětem …třeba kvůli praní pobryndaného oblečení či bryndáků, které nejsou tak velké a pouštět kvůli nim normální pračku by se nevyplatilo.

Jak pračku správně obsluhovat

Obsluha této mini-pračky nemusí být zpočátku tak snadná, jak by se mohlo zdát …ve skutečnosti je však její ovládání naprosto jednoduché. Při prvním pohledu připadá člověku jako obří kuchyňský mixér se dvěma hadicemi navíc (výpustní a napouštěcí). Matoucí může být jediné tlačítko na zařízení …není zde totiž žádná nastavitelnost programů ani ohřev vody.

Do pračky stačí vložit přiměřené množství prádla (od oka), přisypat prací prášek a napustit vodu. Než používat napouštěcí hadici, je lepší napustit pračku hlavicí ze sprchy. Je ale nutné si pamatovat, že voda v pračce bude mít vždy takovou teplotu, jakou do ní napustíte. Poté otočíte časovým spínačem, čímž zvolíte délku praní (max. 15 minut). Po vyprání je nutné pračku zvednout a postavit ji nad výpusť (třeba nad vanu). Pak uvolníte vypouštěcí hadici a voda sama vyteče. Po vypuštění vody je však nutné prádlo ještě ručně vyždímat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *