Zvyšte si své sexuální libido

chlap

S ubývajícím věkem přirozeně v těle ubývají hormony. Tím pádem toto působí i na chuť k sexu a celkově se sexuální libido muže snižuje. Přesto se ukazuje a ví se, že svádět toto na hormony je pouze věc zjednodušující situaci a jsou i jiné prvky, které vliv na tyto věci mají. Otázka je pak tedy, proč muž v 35 letech nemá na sex chuť a jiný muž v 50 letech si užívá? Tady už nejde totiž o hormony.

Hormony jsou prim, přesto ne docela

Testosteron na nás muže působí různě. Je to hormon tvořený v pohlavních žlázách, tedy ve varlatech a počínaje pubertou, kdy nastartuje podstatné změny mužského těla, konče ve stáří, kdy se jeho vznik tlumí a tím postupně některé věci z mužského života mizí, nám řídí naše specifika, kterými se muž liší od ženy. Samozřejmě velký vliv má i na chuť k samotnému sexu. Právě testosteron připravuje mužské tělo k sexu a je odpovědný za tvorbu spermií a mnohých pochodů spojených s mužskou sexualitou.

A teď bez testosteronu

chlap            Článek čtete asi především proto, že byste si asi vaši chuť k sexu potřebovali zvýšit, nebo vás zajímá, proč se snížila. Jednoznačná odpověď neexistuje. U každého muže je to totiž jiné a individuální. Přesto si uvedeme několik pravděpodobných důvodů. Uvažujme takto. Muži do 50 let nemají zpravidla se sexem problémy. 50-55 rok bývá značně přelomový, po něm se již problémy velmi liší a je třeba je řešit individuálně. Pokud spadáte do věkové skupiny pod 45 let a nevíte, kde je problém, pojďte se s námi zamyslet.

První možnost je tedy značný pokles hormonu. Ale to změna dlouhodobá a ne krátkodobá. Tudíž téměř vyloučená. Navíc jeho tvorba je ovlivněna tím, jestli si jej uměle nedodáváte. Pokud ano, přirozená tvorba se omezí, až vymizí. Pokud by opravdu přestala tvorba, poznáte to i jinde. Vlasy, ochlupení a dále – nutno řešit s lékařem.

Změna životního stylu. Zde se jedná o nejčastější problém. Pokud jste změnili práci, máte nějaké problémy finanční, partnerské nebo existenční, na sex nemusí být chuť. Nemusí jít ale pouze o psychiku. Jestli jste v poslední době přibrali, málo se hýbete a váš život se stává chudým na pohyb, nedivte se.

Stereotyp. Pro mnohé to může být stereotypní způsob života. Stále to samé. Ale s tím se dá bojovat. Zkuste si udělat nějaké životní změny. Dejte si cíle a motivujte se. Vše je možné. Nevěste hlavu a začněte žít. Stereotyp totiž neexistuje, dělají si ho lidé.

Řešte sami nebo s lékařem

            Pokud jste si řádně promysleli, že jste chybu udělali sami a víte, jak ji napravit, je to dobrý krok. Teď to jen zrealizovat. Ať jde o životní styl nebo stereotyp či jiný problém. Pokud ovšem i po napravení těchto chyb nevidíte změnu, zajděte k lékaři. Může pomoci sexuolog, psycholog nebo praktický lékař.

Jeden komentář u “Zvyšte si své sexuální libido”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *