Zbavte se předčasné ejakulace, někdy je to snadnější, než se zdá

Autor obrázku: JD Harvill

Předčasná ejakulace je pro některé páry doslova hrozbou. Nejen, že si partneři neužijí sex, ale blížící se rozkoši nedokáže zabránit. Existují však některé tipy, jak předčasnou ejakulaci oddálit a jak se tento problém naučit řešit.

Myslete!

Možná to zní až komicky, ale zkuste při sexu přemýšlet. Nemusí to být při samotném aktu, ale lze si s partnerkou nebo partnerem popovídat a daný problém rozebrat. Čím je to způsobeno? Proč to tak je? Nejčastější vinou je samozřejmě psychický problém, někdy zábrana, stud nebo neschopnost ovládat své tělo co se týče psychické stránky.

Masturbujte!

Je hezké se na sex těšit, ale někdy je lepší si před sexem dopřát masturbaci a tím tak zredukovat sexuální napětí v našem těle. Masturbace před sexem tak může být nejen snadná pomoc, ale lze ji zakomponovat i do předehry, použít třeba masturbátor, a tím si tak sex ještě více užít. Vše je většinou o nějakém dialogu, tedy opět si lze s partnerem či partnerkou vše domluvit.

Dýchejte!

Sex není závod. Nemusíte se přece snažit dosáhnout svého výsledku co nejrychleji. Zpomalte, zhluboka dýchejte a užívejte si i jiné pocity, než jen fyzické prožitky. Věnujte se svému protějšku a nemyslete jen na sebe. Tělo se zklidní, opadne i přemíra sexuálního napětí a tím si pak styk můžete déle užít. Nebojte si dát i chvilku pauzu.

Znecitlivte se!

Nic z uvedeného nepomáhá? Zde bude možná třeba použít nějaké pomůcky, konkrétně tedy například znecitlivující gely, kondomy nebo jiné prostředky. Ty působí na fyzický prožitek, tedy nejčastěji na penis. Ten není tak citlivý a rozkoš se tak může prodlužovat. Samozřejmě je vždy nutné si najít výrobek, který bude vyhovovat vám osobně. Proto se vyplatí najít například nějaké reference, kde bude předčasná ejakulace diskuze v popředí a můžete se tak dozvědět informace již od samotných uživatelů produktu.

Cvičte!

Předčasná ejakulace je také o tom, naučit se ovládat své tělo. Vyzkoušejte například Kegelovy cviky nebo metody z tantry, která se specializuje na maximální prožitek a rozhodně se nežene v co nejkratším čase za výsledkem. Pravidelně tyto cviky aplikujte a po několika týdnech se většinou dostaví kýžený výsledek.

Zdravotní pomoc

Pokud však ani po těchto radách nepřichází žádná změna, je vhodné vyzkoušet například nový lék na předčasnou ejakulaci nebo navštívit lékaře. Není to nic, za co bychom se měli stydět. A právě lékařská pomoc nám již může definitivně od problému pomoci. Důležité je nebát se problém řešit.

5 komentářů u „Zbavte se předčasné ejakulace, někdy je to snadnější, než se zdá“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *