Výhody mužské obřízky

By: JD Hancock

I když muži dobrovolně na obřízku nechodí, určitě má obřízka své výhody. U nás se dělá hlavně ze zdravotních důvodů, méně často potom z důvodů estetických a hygienických.

Dost možná jste ani netušili to, že pokud si necháte obřízku udělat, tak zabráníte přenosu viru HIV až o 50-60%, můžete zabránit  potom ještě i genitálním oparům, papilomavirům a klesá pravděpodobnost infekce a rakoviny penisu, což jsou skutečně pádné argumenty.  Ze zdravotních důvodů, je proto obřízka velmi vítaná.

Výhody obřízky jsou ale i při samotném pohlavním styku. Mužům, kteří mají obřízku, trvá déle, než dojdou k vyvrcholení, což tedy prodlužuje sexuální akt. Předčasnou ejakulaci ale obřízkou nevyřešíte.

U malých chlapců se vyskytuje zúžení předkožky a s tím se miminka rodí. Vnitřní strana předkožky je slepená se žaludem. Do 3 let věku dítěte to však samo odezní. Pokud se tak nestane, tak se nejprve přechází k léčbě pomocí kortikosteroidních mastí, pokud to však nezabere, pak je zde poslední varianta a tou je klasická obřízka a to buď částečná, nebo celková.

Obřízka se neřadí mezi náročné zákroky. Jde o pouze lehčí zákrok a ten provádějí buď urologové, nebo plastičtí chirurgové. Zákrok probíhá tak, že se buď úplně odstraní předkožka, nebo se odstraní jen čás tečně a kůže se přišije k okraji penisu a to pod žaludem.

Nejideálnější věk, kdy provést zákrok, je u novorozeňat. U miminek jsou totiž rizika komplikací naprosto minimální, dalo by se říct, že nejsou skoro žádné. Pokud se provádí u dospělého muže, je třeba vyhnout se 4 týdny sexuálním hrátkám a nebýt vůbec sexuálně aktivní. Po 4 týdnech pak bývá vše opět v pořádku, tak, jak má, a muž se může vrátit k běžnému životu a dělat vše tak, jak byl doposud zvyklý.

Po tomto zákroku může muž pociťovat přínos do svého sexuálního života a to samozřejmě přínos pozitivní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *