Stačí kapka a je z Tebe taťka

Stačí kapka a je z Tebe taťka

Mnozí rodiče se obávají, že až začnou jejich děti sexuálně žít, hned z toho bude „malý“ přírůstek. Ne vždy tomu tak ovšem musí být a obvykle tomu tak ani není.

To pouze rodiče, kteří začínali se svým sexuálním žitím již kolem věku 14-ti až 15-ti let, dnes poučují své, třeba i 18-ti leté „děti“, kteří v mnohých směrech vědí mnohem, mnohem více, než rodiče, o sexu, a že je třeba se chránit, aby nedošlo ke vzniku nového života, který by byl v mnoha ohledech jistě až nechtěnou záležitostí, byť to vyznívá nehumánně.

Autor obrázku: Tony Alter

Pochopme je

Samozřejmě, že rodiče nemyslí svůj zájem špatně, většinou si ovšem neuvědomují, že svými radami, o nichž si myslí, že o ně jejich děti skutečně až tak moc stojí, je akorát otravují. A je takřka pravidlem, že Ti, co nejvíce hřešili, pak nejvíce poučují.

Snad každý teenager dnes ví, že je třeba se chránit snad před vším, a prioritně i při sexu. Rodiče by si však měli uvědomit, že jejich děti už nejsou ani v 15-ti tak malé, a nepotřebují tak přehnanou starost svých rodičů, kterou mnohdy i spoustu věcí poškodí.

Vychází z toho, že zapomínáte

Rodiče svým dětem neustále opakují, že se musí při sexu patřičně chránit. Zapomínají ovšem, že lidské hormony v pubertě jsou velmi živé, a že mysl si plně uvědomuje, že je třeba myslet na ochranu, není-li těhotenství plánované. Kladou to svým dětem na srdce i z toho důvodu, že jejich potomstvo má ve zvyku zapomínat, resp. nebrat si vždy k srdci vše, co říkají. Mnohdy také neplní činnosti, které jsou dle rodičů samozřejmé, a tak může být i to činitelem jejich častých připomínek a pouček.

Když se to přeci jenom stane

Pokud jste si přeci jenom nedali pozor a dívka otěhotněla, první, na co pomyslíte je jistě to, jak budou rodiče zuřit a že se toho musíte co nejrychleji zbavit. Nejste-li plnoletí, na potrat do nemocnice jít bez souhlasu zákonného zástupce nemůžete, zfalšováním podpisu si také nepomůžete, protože doktoři budou Vaše rodiče kontaktovat telefonicky. Nejlepším, byť nejděsivějším řešením je, říct to rodičům a jít na potrat do nemocnice.

Autor obrázku: Secom Bahia

Zvažte to …

Dříve, než se rozhodnete pro potrat dítěte, zvažte, zda nebude lepší si dítě nechat. Zejména pak ochránci a zastánci lidských práv jsou proti potratu, toto rozhodnutí je však zcela na Vás a i stát Vám v mnoha případech nabízí pomocnou ruku.

Vychovávat dítě je bezesporu obrovským závazkem a zodpovědností …v některých případech to však může být poprvé, ale i naposled, co máte děti. Nikdy totiž nevíte, co se může stát. Přítelkyně bude mít problém s vaječníky a odeberou jí je, nebo třeba přestane být plodný… A takovýchto příčin je samozřejmě celá řada …a všechno je to jenom o náhodě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *