Vaří celá rodina aneb jak zabavit svého muže

muž v kuchyni
muž v kuchyni
muž v kuchyni, Autor obrázku: Victor1558

Poctivé domácí vaření se stalo doslova fenoménem naší doby. V televizi se objevují desítky pořadů a show na ukázky a způsoby vaření, preferuje se stále častěji domácí strava před nákupy v restauracích a stravování ve fast foodech. Vrací se i zájem o lokální potraviny a tak proč nezapojit do vaření celou rodinu nebo i jen svého muže? Může se z toho stát i zajímavý koníček a jste-li single, tak i nevyhnutelnost.

Muži vaří lépe, než ženy

Možná se některé dámy urazí, ale jejich mužské protějšky jsou dle posledních statistik lepšími kuchaři, než ony samotné. Muži dokážou do vaření více zapojit fantazii, nebojí se použít moderní kuchyňské potřeby a jsou mnohdy ochotni i experimentovat. Ženy se častěji drží tradičních receptů a nechtějí zkoušet nic nového.

Jak ale muže k vaření vlastně přivést? Lze to poznat již při sledování nějaké té show o vaření a vypozorovat na něm znaky, které ho k vaření předurčují. Má k tomu uštěpačné poznámky, že by to udělal lépe? To je první impuls, jak mu navrhnout, že zítra vaří on. Muži se zase rádi předvádí a proč tedy nepřekvapit svou ženu skvělou večeří nebo obědem? Možná jste již v hospodě zaslechli, jak kamarádi semtam něco ukuchtí. Zeptejte se, udělejte z toho téma večera a možná se budete divit, kdo vlastně a co vaří. Dneska se za to už chlapi nestydí!

S úklidem si neporadí

Jak jsme si již řekli, muži se nebudou ani bát použití nových kuchyňských potřeb. Pánve nebo různé hrnce jim také nebudou cizí. Jak se ale s vervou do vaření pustí, jejich neduhem často bývá nechuť k uklízení. Buďme ale již opravdovými gentlemany a nenechme přece po nád holky uklízet svinčík. Když už se přece do něčeho pustíme, tak to doděláme.

Možná se ptáte, proč by se mělo ale stát vaření vlastně koníčkem pro muže? Pokud občas čtete servery pro muže, časopisy nebo magazíny, jistě jste si všimli tohoto trendu psát u vaření stále častěji. Je to cool a in a hlavně je lepší si udělat vlastní flákotu masa, než se jít nadlábnout do fast foodu. Tak šup pro tlakový hrnec, pánve nebo vařečky a pusťte se do toho.

Zajímavost:

Že tlakový hrnec vynalezl Papin ví asi většina z vás, ale věděli jste, že to bylo již roku 1679? A že předchůdce tlakového hrnce, tzv. kerotakis byl vynaleten snad již ve druhém století našeho letopočtu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *