Styl života

Styl života

Autor obrázku: zoetnet

Každá živá bytost má určitý styl života …my se ovšem pojďme bavit pouze o druhu nám nejbližším, a sice, o lidech. Kdyby byli všichni stejní, stejně vypadali, stejně jedli a žili celkově úplně stejný život, byla by to nuda. A proto si mnozí vymýšlí stále nové a nové činnosti, další zase zcela přetváří – a to vše jenom proto, aby se jistým způsobem odlišili od ostatních. Někomu mohou připadat životy ostatních nudné …pro ně jsou zase pestré až, až.

Neodsuzujte …

Mnozí, kteří drží krok s dnešní dobou, anebo se od ní dokonce odlišili přespříliš a žijí impulsivním stylem života, se velmi často dívají na ostatní, kteří jsou spíše klidnější, skrz prsty. Zrovna tak odsuzují naše starší spoluobyvatele, kteří vyrůstali ve zcela jiné době, a jsou tak pro většinu dnešních lidí nezajímaví.

Tito starší lidé jsou však v mnoha ohledech zkušenější, a je proto bezesporu dobré, učit se od nich mnoha věcem, které jsou obvykle hodící se do života.

Záleží to na Vás

Autor obrázku: Eka Raditya Rooshartanto

Nikdo by se neměl nechat ovlivňovat svým okolím natolik, aby to zcela nechtěně změnilo jeho styl života, byť jsme svým okolím někdy ovlivňováni mnohem více, než je zdrávo. Pokud Vás lidé neberou takové, jací jste, neznamená to, že jste Vy zcela odlišní – zkrátka máte svůj styl, který nehodláte měnit jenom proto, abyste získali „kamarády“. Znamená to pouze to, že jste jiní, a že jste zatím ještě nepoznali nikoho, kdo Vás chápe.

Nic není nemožné

I když se Vám zdá, že si nikdy nebudete s nikým rozumět, nezoufejte. Stačí pouze projevit trochu toleranci, chápavosti a uznání, a vězte, že lidí, kteří Vás budou chtít poznat, bude spousta.

Zejména pak dívky zklamané životem, hledají útěchu u hodných, klidných a citlivých lidí, kteří je dokáží podržet a pomoci jim, je-li třeba. Samozřejmě, že někdy z nich mluví pouze zklamání …ovšem časem, až smutek opadá, se ukáže, zdali Vás pouze využívali, anebo si Vás skutečně cení jako kamaráda či přítele v jakékoliv situaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *