Nechte se vést tou správnou cestou – ke golfu!

Vynikajícím způsobem, jak si můžete aktivně odpočinout, vyvětrat hlavu od kancelářských, stavbařských i zahradních starostí a zároveň se setkat s přáteli, je golf. K hraní tohoto chytlavého sportu nepotřebujete žádný velký talent a přesto můžete být vítězem.

Již jsme tu psali o tom, jak nákladný může být nejeden koníček a golf je toho krásným příkladem.

Autor obrázku: Scott Akerman

Svůj green najdou všichni

Protože je golf čím dál, tím víc oblíbeným sportem, právě proto, že lidé s postupem času víc a víc zjišťují, jaká je to krása smět si zahrát, můžeme najít golfové hřiště ve všech krajích České republiky. Stačí, když se trošku porozhlédnete na webu a jistě najdete nějaké i poblíž vašeho bydliště. Jsou krásně upravená, sálá z nich klid a pohoda, protože jsou velká, máte dostatek prostoru a soukromí…

Vybavení, které má jiskru

Pokud jsou sporty, které mají okouzlující náčiní a nářadí, vybavení, nad kterým žasnou nejen muži, ale i ženy, pak mezi ně bezesporu golf hrdě patří.

K tomu, abyste si mohli zahrát budete potřebovat golfové hole, alias železa, golf bag, nebo-li vak, do něhož se hole a všechno ostatní vybavení ukládá a v němž se přenáší. Pokud nechcete věci nosit, poslouží vám dobře golfový vozík. Mezi potřebné vybavení patří i míčky, tees, oblečení na golf, což jsou speciální boty, tričko s límečkem a plátěné kalhoty, šortky. Dámy můžou zvolit i sukni, ne však mini. Stačí, když navštívíte golf shop a sami uvidíte, jak dokonalý design může tohle nádobíčko mít.

S přípravou můžete začít hned

Jestli máte chuť vyzkoušet si golf už teď, ale počasí nevypadá moc dobře, můžete navštívit některý z krytých indoor golfových center. Ty nabízí jak nácvikové a tréninkové prostory, tak golfové simulátory, které umí dobře přenést vaši golfovou hru na plátno.

Pokud se odhodláte a zkusíte si zahrát, jistě vás tato několik staletí stará hra, pocházející ze Skotka zaujme a zařadíte se mezi její pravidelné, nebo rekreační hráče.

Více informací o tomto krásném sportu v přírodě si můžete přečíst na Wikipedii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *