Koncerty – užíváte si je, nebo máte raději festival?

Každý z nás rád poslouchá muziku, někdo má jisté písničky spojené s některými životními okamžiky anebo jsou lidé, kteří poslouchají hudbu na uklidnění, jiní zase na zvednutí nálady, ale každý si čas od času pustí něco – minimálně si zapne rádio. Jsou i lidé, kteří si poslechnou muziku nejraději naživo a právě proto jsou zde koncerty.

Jaký je rozdíl mezi tím, že si poslechnu muziku doma a tím, že jdu na koncert?

Autor obrázku: Pedro Cambra

Pozitivní:

Když jdeme na koncert, uvidíme na vlastní oči osobu daného zpěváka či zpěvačku, která ukáže, co opravdu umí, protože přes počítač mohou být někdy jejich výkony zkreslené. Navíc je na koncertech úplně jiná atmosféra, než doma u přehrávače. Zpěvák či zpěvačka se snaží s vámi jistým způsobem propojit, takže s nimi zpíváte, tančíte, je tam hluk a mnoho dalších fanoušků, kteří milují stejnou hudbu jako vy, takže na vás nikdo nebude řvát, abyste svou hudbu ztlumili.

Negativní:

Je pravdou, že další rozdíl je v tom, že na koncert si musíte pořídit lístek, který se odvíjí od populárnosti dané skupiny nebo zpěváka. Čím je daný umělec lepší, tím dražší bude i lístek. A v neposlední řadě je tu ještě to, že když si hudbu pouštíte sami, tak se rozhodnete, jestli sedíte u tepla v krbu nebo si jdete zaběhat, kdežto na koncertě budete stát venku za jakéhokoliv počasí.

Co nás odrazuje od chození na koncerty?

Omezuje právě cena lístku. Ne každý si může dovolit kupovat každý druhý víkend lístek za tři stovky, ale když si vezmeme, že jdeme třeba jednou za čas, tak si to můžeme dovolit. Pak také to, že musíme stát venku. Ale hlavním důvodem bývá právě to množství lidí, kteří na koncerty chodí a to zejména, protože se na těchto akcích dost požívá alkohol. Mohou se opít natolik, že pak mohou obtěžovat okolí svým chování a také dost často může dojít k nějakým bitkám. Na druhou stranu bývají takovéto akce vybaveny proškolenou ostrahou, která by neměla dopustit, aby se někomu něco stalo.

Jaký je rozdíl mezi koncertem a hudebním festivalem?

Hlaví rozdíl je v tom, že když jde o koncert, tak v něm vystupuje pouze jeden zpěvák, zpěvačka či skupina, kdežto když jde o hudební festival, tak se zde vystřídá mnoho jiných umělců. Jsou lidé, kterým vyhovuje koncert, a pak jsou takoví, co dávají přednost festivalům.

Proč jít na festival?

Je pravdou, že za festival sice utratíte více peněz, než za koncert, ale na druhou stranu si neposlechnete jen jednoho umělce, ale uslyšíte jich mnoho a často bývají tyto festivaly vícedenní. Je jasné, že ne všechny kapely se vám na daném festivalu nemusejí líbit, ale bývají předem dány plakáty a rozpisy vystupujících, kdo a kdy bude hrát, takže si můžete vybrat podle oblíbených, na který festival půjdete. Pokud se vám i tak stane, že se vám jeden z umělců nebude zamlouvat, tak se kouknete, v kolik hodin hraje a třeba půjdeme v tu dobu na jídlo nebo vyplníte čas nějakou jinou příjemnou chvilkou a podobně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *