Běh pro každého

Běh pro každého

Běh pro každéhoTak nám končí zima, ve dne už začíná být docela teplo a vy jste narazili na problém. Všechny trička vám přes zimu někdo zmenšil a v mikině která skryje rozlévající břich se  nedá chodit věčně. Nebo jste si řekli, že teď už konečně to svoje břicho trochu zredukujete. Koneckonců, žádný problém, ne? Jenže ne každý je rozený atlet a ne každý má čas chodit několikrát týdně do posilovny. Nejjednodušší způsob, ke kterému navíc nepotřebujete žádné drahé příslušenství je úplně obyčejné běhání.

Na běhu je dobré to, že můžete začít kdykoli, nezáleží na vaší kondici, nebo (nad)váze, důležité je si to jen správně rozvrhnout a zvolit si splnitelné cíle podle toho, jak na tom jste. Pokud samozřejmě nemáte jednu nohu, půl plíce, nebo jiné vážné zdravotní problémy. Stačí si nazout trochu lepší tenisky (můžete samozřejmě zainvestovat do kvalitní běžecké obuvi), obléknout si slušivý outfit (na okouzlení dívek) a vybrat si trasu, ta by měla být spíš měkčí, například lesní cesta.

 Pro začátek byste se neměli přepínat. Nemusíte běžet celou dobu, úplně stačí střídavě běžet, střídavě svižně jít, tedy tzv. indiánský běh (kdo v dětství četl Foglara, ten ví). Poměr mezi během a chůzí záleží čistě na vás a na vašich možnostech. Nepřehánět to je opravdu důležité, protože pokud nejste zvyklí, běh může mít negativní vliv na vaše klouby. Na což má taky vliv důkladné procvičení předtím než vyběhnete, minimálně pět, nebo i deset minut si udělejte krátký strečink, nezapomínejte i na protažení rukou, či zad, protože při běhu pracuje celé tělo.

Co tím získáte? Ze začátku bolavé nohy a pálení na plicích. První běh, stejně jako první sex nebývá zrovna ideální, to pravé mistrovství přichází s opakováním. Především je důležité nepočítat hned s deseti kilometry, pro vaši kondici je daleko důležitější doba. Klidně běžte hodně pomalým tempem, důležitý je jen ten pohyb a ne vzdálenost.

Běhání je opravdu pro každého a i pokud u něj vypadáte jako postřelený medvěd v posledním tažení, nestyďte se. Za prvé jste lidem které potkáte ukradení a za druhé to děláte pro sebe a ne pro ně.

 

Autor: Martin

Pracující student elektrotechniky, která ho ale zoufale nebaví, snažící se tvořit všemi dostupnými prostředky jakýkoliv druh umění. A pořád nemá na nic čas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *