Půjčování filmů anebo stahování?

By: Thomas van de Weerd

V době, kdy nebyl internet, si lidé chodívali pro filmy do půjčovny, ale dnes když můžete mít film díky pár kliknutí jednoduše v počítači, tak půjčovny nemají skoro žádnou šanci.

Existují ještě půjčovny?

Pravdou je, že v dnešní době je velice náročné uživit půjčovnu filmů, protože snad každý dá přednost internetu. Avšak ještě nějaké minimální procento půjčoven existují, zejména pro starší lidi, kteří s počítačem neumí pracovat. Pravdou je, že dnes je to už spíše takových unikátem a mnohdy zde najdeme takové filmy, které nejsou až tak obvyklé, ale asi zde nebudou veškeré americké novinky. Dokonce mnoho půjčoven filmů je online, což je také inovace. Už si pro film nepůjdete do malé místnosti, ale stačí si najít internetovou stránku, kde si za jistý poplatek můžete přehrávat filmy.

Stahování vítězí

Přestože se dlouhodobě vedly spory, zda je stahování filmů legální či nikoliv, lidé si je vždy stahovali a vždy to dělat budou, proto musel být dán takový zákon, aby to bylo zpřístupněno, protože by bylo pozavírané půl republiky. Takže všichni víme, že stahovat si filmy je dovoleno, ale jen pro vlastní účely. Takže se na to sami můžete podívat doma, ale nesmíte je pouštět někde velkým skupinám, vypalovat a podobně.

Samozřejmě, že mnoho lidí možnosti stáhnout si film hojně využívají, protože je to velice rychlá a pohodlná cesta ke kvalitním filmům. Díky jednomu kliknutí budete mít film v počítači a pak sis jej můžete pomocí různých zařízení sledovat i v televizi, aniž byste je vypalovali. Nemusíte nikde chodit a nemusíte nic platit, proto je to tak oblíbené. Avšak někdy trvá delší dobu, než se film stáhne, což může být jedinou motivací, která vás může přimět navštívit půjčovnu filmů.

Sledování filmů pomocí internetu

Pokud nechcete chodit do půjčovny filmů a zároveň si filmy nestahujete, tak další možností je koukat se na filmy online. Hodně lidí to využívá, protože nemusí čekat, než se film stáhne a mohou se hned pohodlně dívat, aniž by někam pro film chodili a často za to ani nic zaplatí. Jediná nevýhoda je, že online filmy nelze přehrát na televizi, výjimkou jsou chytré televize, které mají zabudovaný internet, ale pokud tuto televizi nevlastníte, tak můžete film sledovat jen na počítači či na tabletu.

Lidé se rádi dívají na filmy, ale půjčovny už dávno nejsou in, dnes si lidé raději filmy stahují anebo se dívají online, protože je to pohodlnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *