Novinky v kinech – září 2014

Vydejte se i v září do kina, stejně jako v uplnulých měsících se je na co těšit! Posuďte sami:

Sin City: Ženská pro kterou bych vraždil

Akční / Krimi / Thriller V hlavních rolích: Josh Brolin, Mickey Rourke, Eva Green, Jessica Alba, Joseph Gordon-Levitt.

Pokračování filmu Sin City nás přivádí zpět do města hříchu plného kriminálních živlů a zkorumpovaných policistů. Nechybí ani pořádná dávka sexy žen. Dwightovi zavolá jeho osudová žena Ave a žádá ho, aby jí ochránil před jejím manželem, který se k ní chová násilnicky a hrubě. Ava má však úplně jiné úmysly. Film plný zvratů, nebezpečí a napětí.

Premiéra v ČR: 4. 9. 2014

Pod zemí

Thriller / Horor V hlavních rolích: Ben Feldman, Edwin Hodge, Perdita Weeks, Théo Cholbi, Marion Lambert.

Parta mladých speleologů a nadšenců historie se vydá do pařížských katakomb, které jsou opředeny spoustou tajemství a podivných historek. Rozhodnou se najít tajemnou podzemní místnost. Jak ale jejich cesta vede hloub a hloub začínají se dít hrůzné věci. Každého z nich pronásledují jejich vlastní tragické prožitky a traumata. Cesta zpět je zatarasena a tak není návratu, mohou jít jen více do podsvětí. Ze zábavného výletu se stává smrtící past.

Premiéra v ČR: 4. 9. 2014

Nejhledanější muž

Thriller / Drama / Psychologický V hlavních rolích: Philip Seymour Hoffman, Rachel McAdams, Willem Dafoe, Nina Hoss.

Jednoho dne se objeví v Haburku v islámské komunitě těžce zraněný muž. Jeho identita je neznámá a jasné je jen to, že má předky v Rusku a v kapse 500 dolarů a informace k účtu s milionovým kontem. Když se zjistí, z jakého obchodu pocházejí peníze na účtu, začne mu jít opět o život a intenzivně se o něj začnou zajímat tajné služby.

Premiéra v ČR: 4. 9. 2014

Láska na kari

Komedie / Drama V hlavních rolích: Helen Mirren, Manish Dayal, Om Puri, Charlotte Lebon, Amit Shah.

Do poklidného městečka se přistěhuje indická rodina a otevře si zde restauraci. Shodou náhod má naproti restauraci majitelka vyhlášené restaurace Madame Mallory a ta se s konkurencí nehodlá jen tak smířit. Dochází k souboji kulinářských dovedností, i dvou odlišných kultur. Když Madame Mallory uzná jak je indický mladík nadaným kuchařem, vezme ho do učení. Z konkurentů se tak stanou partneři a prolínáním jejich kuchyní vzniknou nové a skvělé recepty.

Premiéra v ČR: 4. 9. 2014

Lepší teď než jindy

Komedie / Drama / Romantický V hlavních rolích: Michael Douglas, Diane Keaton, Yaya Alafia, Sterling Jerins.

Realitní makléř Orena Littlea a životní bručoun se již chystá do důchodu. Vlastní dům se čtyřmi byty, ale nájemníkům se vyhýbá nebo si na ně stěžuje. Jeho život se obrátí ve chvíli,

kdy mu jeho syn přivede na hlídání dceru Sarah, o níž neměl Oren nejmenší tušení. Pro svoji pohodlnost svěří vnučku jedné ze svých nájemnic Leah, která po Orenovi už dlouho marně pokukuje. Sarah a péče o ni je oba velmi sblíží a vznikne mezi nimi láska.

Premiéra v ČR: 11. 9. 2014

Dárce

Sci-Fi / Drama V hlavních rolích: Meryl Streep, Jeff Bridges, Brenton Thwaites, Alexander Skarsgård, Taylor Swift.

Lidé v tomto filmu obývají idylický svět, kde je pouze štěstí. Jedním z obyvatel je i Jonas, který se spřátelí s mužem žijícím na okraji společnosti, s Dárcem. Ten má jako jediný pravdivé vzpomínky na život lidstva. Jonas tak zjistí, že lidé na jeho planetě jsou ochuzeny o spousty pocitů a že je jejich svět vytvořen jen uměle, pomocí injekcí, které jsou obyvatelům každý večer indikovány. Dokáže se Jonas postavit tváří v tvář realitě? Cítí, že takhle již dále žít nechce.

Premiéra v ČR: 11. 9. 2014

Zůstaň se mnou

Drama / Romantický V hlavních rolích: Chloë Grace Moretz, Mireille Enos, Liana Liberato, Lauren Lee Smith.

Mie je sedmnáct a má vše po čem kdy toužila. Přijali ji na hudební školu, má skvělou rodinu a k tomu milujícího přítele. Stojí před velkým rozhodnutím, zda zvolí kariéru violoncellistky anebo dá přednost lásce. Po těžké autonehodě přijde o celou rodinu a teď na nemocničním lůžku má v hlavě jen jedinou otázku: Zůstat nebo odejít?

Premiéra v ČR: 18. 9. 2014

Dřív než půjdu spát

Thriller / Drama V hlavních rolích: Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong, Anne-Marie Duff, Dean-Charles Chapman.

Christin žije s milujícím manželem a spolu se svojí každodenní ztrátou paměti, která je podle jejího muže způsobena těžkou autonehodou. Vždy si pamatuje celý den, ale ráno se probouzí do sladkých 20 let. Děsí ji pohled na sebe do zrcadla i na svého muže Bena. Christin kontaktuje skvělý neurochirurg Edmund Nash a ona si díky němu a pomocí vzpomínek začíná vybavovat střípky svého života. Kdo je její muž a jednalo se opravdu o autonehodu? Pravda je strašlivá a velice překvapivá. Napínavý příběh plný zvratů, které Vám vyrazí dech.

Premiéra v ČR: 18. 9. 2014

Výchozí bod

Drama / Sci-Fi V hlavních rolích: Michael Pitt, Brit Marling, Astrid Berges-Frisbey, Archie Panjabi.

Příběh vypráví o práci a životě molekulárního vědce Dr. Iana Graye studujícího evoluci oka. Oční duhovka je nezaměnitelná a díky dvanáctimístnému kódu se dá 100% použít při identifikaci osob. Ian se zamiluje do mladé dívky Sofi. Je jejich láskou pohlcen, ale skončí to tragicky. Ian se upne ještě víc na práci a učiní úžasný objev, který změní jeho postoj k mystice a spiritualismu. Vydává se na šílenou misi.

Premiéra v ČR: 25. 9. 2014

Equalizer

Thriller / Akční / Krimi V hlavních rolích: Denzel Washington, Chloë Grace Moretz, Marton Csokas, Bill Pullman, Melissa Leo.

Hlavní hrdina předstíral svoji smrt, aby mohl užívat poklidného života v Bostonu. Jednoho dne je ale nucen přispěchat na pomoc mladé dívce Tery a tím je postaven i před ruské gangstery, kteří se s ničím a s nikým nemažou. Nakonec se v něm probudí opět touha po spravedlnosti a tak řeší jeden problém za druhým a na svůj klidný život v Bostonu zapomene.

Premiéra v ČR: 25. 9. 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *