Fran Drescher

Autor obrázku: Purple Slog

Fran Drescher se narodila 30. září 1957. Je to americká herečka a bavička, všichni ji určitě známe nejvíce ze seriálu Chůva k pohledání.

Vyrostla v Queensu v New Yorku, studovala Hillcrest High School, kde také potkala svého budoucího manžela Petera Marca Jacobsona, za kterého se provdala, když jí bylo 21 let. Její manžel ji vždy ve všem podporoval, zvlášť v její kariéře a psal, režíroval a produkoval její vlastní televizní seriál Chůva k pohledání.

První role

Její první důležitá role byla Horečka sobotní noci (1977). O rok později upoutala ještě větší pozornost ve snímcích V zajetí rytmu (1978) nebo Summer of Fear. V 80. letech měla úspěch také ve vedlejších rolích ve filmech jako je The Hollywood Knights, The Big Picture.

Pozdější kariéra

V roce 1993 vytvořila společně s manželem svůj vlastní televizní pořad jménem Chůva k pohledání vysílaný na stanici CBS. Seriál jí přinesl okamžitý a vysoký úspěch, hraje zde velmi krásnou a obětavou chůvu tří dětí, a svým vtipem a elegancí si získá i srdce ovdovělého producenta a otce dětí Maxwella Sheffielda. Je proslavená také svým pisklavým a nezapomenutelným hlasem a hlavně také smíchem.

Dále se také objevila ve filmech jako je Jack (1996), Kosmetička a zvíře (1997) a Řezník, kněz a prostitutka (2000).

Samozřejmě, jak to tak bývá u mnoha osobností, ani ona neměla velmi lehký život. V roce 1985 se do jejich domu v Los Angeles vloupali dva ozbrojení zloději s tím, že jeden loupil a druhý znásilnil Fran a její kamarádku, manžela spoutali a donutili ho tomu všemu přihlížet. Trvalo velmi dlouho, než se z toho vzpamatovala a mohla o tom aspoň trochu mluvit.

V roce 1996 po rozchodu se o tři roky později s manželem rozvedla, později se začala stýkat s o 16 let mladším mužem a v roce 2009 se přestěhoval zpět do New Yorku.

Ani nadále neměla život jednoduchý. Dne 21.června 2000 byla umístěna do nemocnice a lékaři ji diagnostikovali rakovinu dělohy, musela podstoupit operaci, ale od té doby bylo vše v pořádku.

Je to opravdu velmi silná a úspěšná žena a prošla si mnoha překážkami života dnes už je Fran 56 let trochu se na ní podepsal zub času ale na její hereckou karieru nikdo nezapomeneme kdo ji aspoň trochu zná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *