10+1 nejlepších filmů (ne)jen pro chlapy – 2. část

300 Bitva u Thermopyl

1. část 10 nejlepších filmů, na které stojí za to se podívat jsme zde psali minule a dnes tu máme druhou část, ve které opět najdete doporučení filmů hlavně pro chlapy, protože jsou to většinou akcí nabité trháky.

Počátek
Počátek

6. Počátek (2010)

Leonardo DiCaprio (díky němu s tebou film zkoukne i přítelkyně) je herec, který svůj talent a herecký um ukázal již v mnoha filmech. A takřka vždy jde o filmy velmi úspěšné a povedené. Počátek je film ale s určitým bonusem. Je to film, na který jsme možná dlouho čekali. Je to film, ve kterém vidí každý něco trošku jiného. Akce, nutnost se pořádně zamyslet a otevřít svou mysl pořádné dávce fantazie.

Mladý Dom Cobb je zloděj a ve svém oboru velmi zkušený. Jedná se vlastně o absolutní špičku. A to v určitém umění. Umění se jmenuje extrakce. Jedná se o krádeže velmi cenných tajemství z hlouby podvědomí během snění. Právě v ten okamžik je mysl velmi zranitelná, nejzranitelnější. Právě toto umění učinilo z Cobba velmi vyhledávaného člověka. Bohužel v životě přišel takřka o vše. Je pronásledován a nenajde chvilku klidu. Teď dostal ale opravdovou příležitost, jak se z toho všeho vykoupit. Je to poslední akce, která mu může změnit celý dosavadní život. Musí se dostat ale na absolutní POČÁTEK.

300 Bitva u Thermopyl
300 Bitva u Thermopyl

7. 300: Bitva u Thermopyl (2006)

Připravte si popcorn, bude to příjemný večer. Film, nad kterým nemusí člověk moc přemýšlet. Jedná se o absolutní americký prototyp oddechového filmu plného řežby a akce. Jednoduše to bude jízda. Samotný příběh o 300 statečných spartských mužích zná téměř každý, zde ve filmové adaptaci se zajímavými efekty a přímo příkladným spartským světem nečekejte nic jiného.

Převyprávění bitvy u Thermopyl, kde se spartský král Leonidas se svými 300 statečnými muži setká s hordou perských vojáků. Muži zde projeví absolutní oddanost. Nechybí zde ale ani určitá zápletka. Tedy nejde o pouhé boje. Faleš, intriky, možná naivita a chuť zdolat nemožné. Film plný násilí a krve. Určitě se jedná o špičku ve svém žánru, přesto možná někomu nebude šmakovat forma – je prostě specifická. Stojí za zhlédnutí. Takže připravte si popcorn a jde se na to.

Smrtonosná past
Smrtonosná past

8. Smrtonosná past (1988)

Těžko hledat tak specifického zástupce akčních filmů. Přestože je film již z roku 1988, nemusíme se bát toho, že by byl v něčem zastaralý. Opravdu luxusní nářez akce, napětí a nechybí ani vkusný humor hlavního hrdiny. Bruce Willis si zde střihl jednu z nejlepších životních rolí a je zde fakt ve formě.

Newyorský policista John McClane se vydá do Los Angeles. Jede za svou ženou, která se nachází na vánočním večírku. Večírek se nachází v nedostavěné budově firmy Nakatomi. Ni není jen tak a děj se rychle mění. Do budovy vtrhne šílený německý terorista a se svou jednotkou tak zajme všechny hosty vánočního večírku. Náš hlavní hrdina ale dokáže uniknout. Cíl teroristů je jasný. Sejf firmy Nakatomi, který ukrývá 640 milionů dolarů. John, jako správný policista musí zasáhnout a zachránit tak nejen sejf, ale hlavně zajaté hosty večírku a svou ženu.

Tanec s vlky
Tanec s vlky

9. Tanec s vlky (1990)

Lze říci, že Tanec s vlky je určitým vzkříšením filmů s westernovou tématikou. A co lze s jistotou říci je to, že se záměr velmi povedl. Hlavní roli si hodí Kevin Costner (opět vhodné i pro … tentokráte manželku, starší ročníky 🙂 ), který při tom všem zvládl i režii. A že se nejedná o pouhý filmeček, to samozřejmě ukazuje i jeho délka. 181 minut je rozhodně film na dlouhý večer. Režisérská verze má dokonce 236 minut.

Dunbar je poručík, který je velmi těžce ranění v bitvě s konfederační armádou. Je prezentován jako hrdina a musí se dostat na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Zde se však spřátelí s osamělým vlkem, který se nachází poblíž. To není ale vše. Snaží se i navázat kontakt s kmenem Sioxů. Není to jen tak a musí si získat jejich přízeň. Tu si zajistí informací o blížícím se stádu bizonů. S kmenem se spřátelí a dokonce natolik, že by se měla chystat svatba. Dunbar je ale zajat a indiáni jej poté osvobodí a zabijí většinu vojáků. Dunbar je nucen se svou nadcházející opustit kmen…

Temný rytíř povstal
Temný rytíř povstal

10. Temný rytíř (2008)

Filmů o hrdinovi v netopýřím obleku bylo mnoho. Ovšem jejich sláva se v roce 2008 opět vrací. A nejde o jen tak ledajaký snímek, který by chtěl těžit z popularity Batmana. Temný rytíř je jedním z nejlepších snímků zachycující život v Gothamu. Role Jokera (Heath Leger) je nezapomenutelná. Bohužel sláva a ocenění se mu dostali po smrti…

Gotham se zločinu a násilí asi nikdy nezbaví. Série vražd, kdy na místě zůstává karta s žolíkem, tedy podpis šíleného Jokera je důvodem chránit zákon, bezpečí a správný chod Gothamu pro Batmana. Muž, o jehož identitě ví jen ti nejbližší, má opět těžký úkol. Role mafiánského bose se zhostí Sal Maroni, který tak musí osedlat místo po bývalém králi místní mafie. Mění se i představitelé Gothamu a ti nejsou schopní se zločinem bojovat tak, jak by bylo třeba. Nový státní návladní tak může leccos změnit…

Země bez zákona
Země bez zákona

10+1. Země bez zákona (2012)

Absolutní novinka z našeho výčtu filmů, kterou je nutno vidět. Shia LaBeouf se zhostil role poněkud pro něj neznámé. Předchozí úspěch ze série Transformerů zkusí zužitkovat v tomto napínavém westernovém filmu. Film se odehrává v době před a po první světové válce a nabízí skvělý příběh, atraktivní prostředí a bravurní herecké výkony. Film běží právě v kinech a jeho ohlasy jsou vskutku parádní.

Zápletka, kdy se bratři Bondurantovi potýkají s peripetiemi osudu je vskutku zajímavá. Po prožití prví světové války je nutno se vypořádat i s epidemií španělské chřipky. Je nutno si ale umět i vydělat. Většina obyvatel si vydělává v pohodě a bez problémů, ale velký potenciál se objeví v načerno pálené whiskey. Jenomže nic není jen tak a scuknutí s místním gangsterem to může komplikovat. Poté, co přijde nový ochránce zákona, do vínku se přidají i dvě krásné ženy a spory se začnou vyostřovat, bude ve městě docela horko…

Jeden komentář u “10+1 nejlepších filmů (ne)jen pro chlapy – 2. část”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *