Jak se v horkých letních dnech osvěžit?

Jak se v horkých letních dnech osvěžit?

Konečně léto! Po dlouhé, vleklé zimě se na něj těšíte jako dítě na dárky pod vánočním stromečkem. Konečně se zahřejete díky slunečním paprskům a „nachytáte nějaký ten bronz“. Jenže zapomínáte na to, že s létem jsou spojená i úděsná vedra a pod slunečníkem, či v práci přemýšlíte, jak se osvěžit a zchladit. A tady je hned několik tipů.

Osvěžující sprej

K vaší výbavě na léto by měl patřit jak deodorant, pro tlumení nepříjemného pocení a ještě nesnesitelnějšího zápachu, také je dobré mít chladivý sprej, nebo gel na nohy a ideálně i osvěžující sprej na obličej. Seženete ho snad v každé dobré drogerii. Uvidíte, jak vám bude dobře, když v horké, neklimatizované kanceláři postříkáte obličej, ale i tělo rozprášenou tekutinou, jenž se rychle vsákne a vám zanechá pouze to příjemné osvěžení. Hned se budete cítit lépe s načerpanou sílou.

Autor obrázku: Theis Kofoed Hjorth

Koupel pro nohy

Pokud trávíte volný den ať doma, nebo venku, jistě přijde vhod příjemná osvěžující koupel nohou. Do mísy, lavoru dejte vlažnou vodu (ne studenou) a nohy si máčejte. Ucítíte příjemné osvěžení. Pokud byste použili zcela studenou, ne-li ledovou vodu, mohli byste se nachladit a dlouho byste stejně nevydrželi, poté by vám bylo ještě větší horko. Ideální je si sednout na terasu, dát si dobrý nápoj a s nohami ve vodě si užívat slunného dne.

Nápoje

Nelze si snad ani představit léto bez vody. Zvýšená dehydratace si žádá doplnění tekutin a tak z barů a občerstvení na plážích i odpalištích mizí nápoje jak na běžícím páse. Ať už pijete jakýkoli oblíbený nápoj, vždy pamatujte, že příliš studené tělu také neprospívá.

Ledově vychlazené nápoje vám mohou přihnat nachlazení, angínu a dokonce i zánět močového měchýře. I když se to bude zdát poněkud zvláštní, nejlepší je vlažný bylinkový čaj. Uvařte si mátový, klidně do větší nádoby, přidejte několik kapek citrónové šťávy či limetky a máte neosvěžující nápoj při horkém letním dni. Nevěříte? Vyzkoušejte.

Vodní meloun

Pobyt na slunci nutí zvýšit příjem tekutin a často i tupí chutě a tak myšlenka na spořádání pořádného žvance není aktuální. Nicméně i tak je nutné jíst. Skvělé jsou zeleninové saláty z čerstvé zeleniny a výtečným dresinkem, podávané samotné anebo s pečivem. Komu je to málo, je dobré doplnit kousky grilovaného kuřecího masa.

Autor obrázku: Jason Rogers

Ale co je vůbec úžasné, chutné a naprosto dokonalé, je šťavnatý vodní meloun. Některé lidi odradí jeho konzumace, vzhledem k tomu, že jim sladká šťáva stéká po bradě a po rukou, ale i zde existuje řešení. Nakrájejte meloun na kostky, či pomocí lžíce vytvarujte kuličky, dejte do mísy a spolu s vidličkami připravte svěží svačinku.

Pokud chcete recept na letní party, tak vydlabejte půlku melounu, dužinu nakrájejte na kostky, vložte opět do melounu a zalijte rumem, vodkou či griotkou. Přikryjte alobalem a nechte jeden den v chladu odležet. Poté se do melounu pusťte. Uvidíte, že lepší meloun jste ještě nejedli.

Vinný střik

Rádi si občas posedíte na zahrádce své oblíbené restaurace? Jistě máte svůj oblíbený nápoj, a pokud ne a hledáte inspiraci, či změnu, je tu pro vás ideální osvěžení ve formě vinného střiku. Dobré víno ve spojitosti s vodou a kostkami ledu vás nejen příjemně naladí, osvěží, ale také neopije, protože budete neustále doplňovat chybějící tekutinu. Skvělé řešení i v případech, kdy míváte problémy s bolestí hlavy po vypití vína.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *