Jak pečovat o tvé boty?

Jak pečovat o tvé boty?

Každý muž chce vypadat dobře. A právě proto bys neměl zanedbávat žádný detail. A už v žádném případě boty, které jsou hlavním doplňkem každého muže.

Sušení

Výlet do hor, ranní rosa, občas louže… Možná se ti to nezdá, ale tvoje boty tímhle vážně trpí. Obzvlášť pokud jsou kožené. Vlhké boty vycpi novinový papírem a nech je dál od přímého tepla. U krbu nebo na topení by se kůže mohla přesušit a popraskat.

Skvrny

Skvrny od soli či od čehokoliv jiného odstraň pomocí octa a poté setři vodou.

Zápach

Zápachu se moc zabránit nedá. Nejlepším řešením je měnění ponožek, vložek do bot a nenošení stejného páru každý den. Důležité je složení ponožek, nejlepší jsou bavlněné.

Pokud máš kožní problémy, plíseň, nebo vyrážku, což zápach často způsobuje, vyřeš ho jednoduše s kožním lékařem. Na „zapáchající“ klienty je zvyklý, pomůže a ty se nebudeš muset stydět zout.

Skvěle poslouží ale i pudr na nohy, protože zabrání nadměrnému pocení, nebo vystříkání bot nějakou svěží voňavkou.

Semiš

Semišové boty logicky vyžadují více péče. Skvrny se odstraňují hůře než z kožených bot a jsou náchylnější na promočení. Lehce přitáhnou špínu. Na vyčištění použij kartáček.

Autor obrázku: KaiAlex81

Promoknutí

Kup si speciální impregnační sprej. Prodávají je v každé lepší prodejně obuvi a často je přibalují ke koupi zimních bot. Boty nastříkej a tím snížíš jejich protékavost a botám tudíž i dost ulehčíš. Impregnaci prováděj buď venku nebo doma hodně větrej.

Sprej na odřeniny

Odřeniny na botách nevypadají zrovna dvakrát vkusně. Existuje ale speciální sprej, který dokáže opravit odřeniny na kožených botách. Zakoupíš ho v každé drogerii. A jak ho použít? Používej ho vždy na čisté a suché boty, které jsou vevnitř vycpané novinami, povrch bot postříkej přípravkem, nech ho zaschnout a jednou až dvakrát zopakuj. Nezapomeň si vybrat sprej v barvě tvých bot!

Praní

Plátěné tenisky vyper buď v ruce anebo v pračce. Nejlepší ale je, nechat je nejdříve trochu odmočit v lavoru se lžičkou pracího prášku. Skvrny potři vodou s citronem a nech působit. Nezapomeň prát tkaničky odděleně.

Kvalita

Pokud si zakoupíš velmi nekvalitní boty, ani ta nejlepší péče nedokáže kvalitu vynahradit. Proto nad tímto přemýšlej už při výběru bot.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *