Desatero dokonalého gentlemana

U gentlemana nejde o to, aby jezdil v nejdražším a nejhezčím autě, kouřil značkové doutníky a oblékal si oblek na míru. Být gentlemanem totiž znamená něco mnohem více. A k tomu je tu naše desatero. Co charakterizuje gentlemana dnešní doby?

Slušná mluva

Gentleman by neměl každých pět minut nebo dokonce za každým druhým slovem zvolávat „Ty volé“. Tento přístup má do gentlemana neskutečně daleko a tento prohřešek nezachrání už nic. Ani krásné sako. Gentleman mluví slušně.

Autor obrázku: Tony Alter

Sečtělost

Gentleman by se neměl orientovat pouze ve fotbalu nebo aplikacích na iPhone. Měl by mít přehled o tom, co se momentálně ve světě děje, mít povědomí o politice, ale i přesto nenadávat.

Měl by se vyznat v kultuře, být sečtělý, rád chodit na kulturní akce, místo do klubu. Gentleman většinou i preferuje dobrý a luxusní bar před klubem. Měl by číst pravidelně nebo alespoň občas noviny či si vyhledávat novinky dobrovolně. Pravý gentleman se celý život vzdělává a nebojí se nových věcí.

Úcta k ženám

A pozor, nejde jen o běžné podržení dveří či pomáhání do kabátu. Gentleman nemá problém s pochválením kolegyně na poradě, oceňuje vše, co ženy dělají a snaží se je podporovat. Za cokoliv, co pro něj udělají, poděkuje. Pokud žije s ženou, neválí se jenom na gauči, ale ženě vypomáhá.

Dbá o sebe

Pokud chcete být gentlemanem, rovnou zapomeňte na domácí chození v trenkách či nákupy v teplákách. Gentleman by měl dbát o čistou košili, hezké spodní prádlo, hygienu a v žádném případě by neměl debatovat o tom, že si stačí zuby čistit pouze večer.

Pořádek ve věcech

Nejde pouze o přihrádky vedle postele nebo pracovní stůl, gentleman má pořádek ve svém diáři, v penězích, s přáteli, dokonce i ve vztazích s rodinou.

Žádné podrazy

Gentlemana by ani nemělo napadnout udělat na kolegu podraz jen kvůli tomu, aby ho povýšili nebo dostal přidáno. To platí i o přátelích nebo pouze známých. Gentleman hraje vždy fér a snaží se vyhýbat lžím a podrazům obloukem.

Autor obrázku: Nicholas Ruiz

Obleky (alespoň občas)

Nejedná se o oblek z tanečních, ve kterém se ženil, chodil na pohřby či dceři na maturitní ples. Gentleman by měl mít alespoň dva dobře padnoucí obleky a jedno sako, které jde v souladu s módou.

Klasické holení

Gentlemani milují klasiku, obzvlášť, co se holení týče – štětka na holení, mýdlo a břitva, jaká nostalgie. Tvář by měla být neustále jemná.

Kolínská

Gentleman by se měl obloukem vyhýbat Adidas a Fa ve sprejích, ale vyzkoušet pravou kvalitu. Každého gentlemana by měla doprovázet jemná osobitá vůně.

Cíle

Každý prvý gentleman má vytyčené nějaké cíle, nechodí do práce se znechucením, nepočítá dny, které mu chybí do důchodu a dovolenou netráví v posteli, u počítače či na gauči. Gentleman stále plánuje něco nového, cestuje, zajímá se, vzdělává se, čte a hlavně něco buduje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *