Vůz z autopůjčovny – výhoda, nebo prodělek?

By: Axion23

Je výhodné půjčit si automobil z autopůjčovny, nebo je lepší mít automobil vlastní?

Záleží velmi na tom, jak moc jej využíváte. Pokud automobil potřebujete jen dočasně, tak je samozřejmě lepší si jej vypůjčit a výhody jsou jasné. Nemusíte dávat za vozidlo x tisíc korun, neplatíte pojistku, nestaráte se o údržbu, nemusíte měnit letní a zimní pneumatiky a pokud automobil potřebujete, tak si jej jednoduše prostě půjčíte. Využíváte-li osobní automobil častěji, pak se vám naopak nevyplatí si jej chodit půjčovat do autopůjčovny, ale je pro vás lepší mít svůj vlastní vůz.

Může se ale stát to, že se vám váš automobil rozbije a vy jej potřebujete nutně k tomu, abyste mohli jezdit do práce. Co teď? I nyní určitě oceníte služby autopůjčoven a pokud vám nikdo z vašich známých vozidlo nepůjčí, tak si jej můžete půjčit právě zde a to na dobu, než vám váš vlastní vůz v servisu opraví.

Jsou situace, kdy automobil nutně potřebujeme, ale k dispozici jej nemáme a tak hledáme, kde bychom si jej půjčili. Autopůjčovny jsou v každém větším městě a můžete si půjčit jak běžně dostupná vozidla, tak i luxusní terénní vozy.

Třeba jen toužíte užít si den v luxusním vozidle, o kterém víte, že si jej sami nikdy nebudete moci pořídit, protože jeho cena je skutečně vysoká a tak si jej alespoň půjčíte.

Pokud se rozhodnete, stačí mnohdy k tomu, abyste si automobil vypůjčili, občanský průkaz a druhý doklad totožnosti. Někde se platí záloha, někde po vás zálohu chtít nebudou. Podmínky autopůjčoven si můžete přečíst na internetu. Většinou přímo tam hned zjistíte, jaká vozidla jsou vám k dispozici a co si můžete vypůjčit a kolik za to zaplatíte.

Při půjčení automobilu na více dní pak dávají půjčovny většinou výhodnější ceny. Výhody připisují i stálým klientům. Někde se můžete domluvit i na odstavení vozidla v jiném městě. Konkrétní podmínky má ale každá autopůjčovna jiné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *