Jak se zbavit námrazy

Jak se zbavit námrazy

Každý z Vás, kdo má nejen auto nebo i přízemní domeček, kde mráz rád namrzá ví, o čem mluvím.

Jak se ho efektivně zbavit?

Těžká to otázka a ještě složitější řešení. Ten kdo má auto, s nímž musí parkovat venku na mrazu, kde na něj v zimním období napadá mnoho a mnoho sněhu, má obrovský problém. Pokud se musí vypravit na cestu autem, musí se nejdříve zbavit obrovského nánosu sněhu z celého povrchu auta, od kapoty, okének na všech stranách, přední i zadní sklo, kufr i střechu. Na to sice postačí obyčejné koště, které běžně používáte v domácnosti nebo lopata.

Někdo používá i šikovnou pomůcku, která se dá koupit v každém větším obchodním řetězci. Jedná se o ometací koštátko, které má z jedné strany štětiny košťátka a na místě koncového hrotu je škrabka.

Někdo toho zařízení rád používá, protože je víceúčelové a někdo si pořídí i mnoho podobných pomůcek, které jsou běžně k zakoupení. Nepodceňujte však to, že se zbavíte sněhu pouze z předního a zadního okénka. Je to velmi nebezpečné pro ostatní řidiče jedoucí pak následně za Vámi, každý kousek padajícího sněhu ze střechy či kapoty Vašeho auta, může vést k nehodě. Může spadnout na čelní sklo auta jedoucího za Vámi.

Řidič tohoto vozu se může leknout, strhnout volant a buď narazit do dalšího vozidla nebo jakéhokoliv jiného předmětu okolo vozovky. Obzvláště ve větších městech je to nebezpečné, protože vozy jedou velmi blízko u sebe. Na dálnicích je to velký problém u nákladních aut, padají kusy zmrzlého sněhu z velké výšky na auta jedoucí za ním. Proto dbejte na vlastní bezpečnost i na bezpečnost ostatních řidičů!!!

Jakmile se zbavíte nánosu sněhu z celého auta, přichází na řadu zbavit se námrazy z okének.

K tomu můžete použít výše uvedou škrabku, nebo jakoukoli jinou škrabku. A nezanedbávejte škrabání. Někteří z Vás jistě rádi spěchají a tak raději oškrabou pouze své zorné pole, aby měli dobrý výhled, ale zadní okénko nebo celé přední čelní sklo už neoškrabou. Stejně tak ani ostatní okénka a pak správně nevidí do všech stran ani dozadu. A opět je tu nebezpečí nehody, neuvidíte přijíždět auto z jedné ze stran z boku a ten už nemusí stihnout zabrzdit. Tudíž skončí přímo ve Vašem autě, nebo Vy najedete do něho.

Pokud Vám namrzá sklo i ze vnitř vozu, pak je tu menší vychytávka. Použijte běžnou kuchyňskou sůl. Nasypte si ji na kousek hadříku a stačí tím přejet po skle, uvidíte, že námraza půjde krásně dolů.

Někdo také může použít chemické prostředky na rozmražování skel, spreje, pěny apod. Dá se také použít rozmrazovač zámků na sklo, také to funguje, ale potřebovali byste větší balení.

U oken domků je to podobné, sůl nebo chemické přípravky.

Každý z Vás má jistě své vychytávky, jak se zbavit námrazy a každý je jinak účinný. Nezavrhujte však nové způsoby, někdy ani osvědčené přípravky  a metody nepomohou.

A hlavně – nespěchejte, raději si přivstaňte o hodinu dřív a věnujte péči Vašemu autu stejně jako sobě!! Nemuselo by se Vám to vyplatit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *