Jak na barvení brzdových třmenů?

Potrpíte si na vzhledu vašeho vozu a rádi vylepšujete, co se jen dá? Pojďme oživit vzhled brzdových třmenů našich plechových miláčků. Práce je ve skutečnosti velice jednoduchá a zabere nám necelý den.

Příprava a potřebné vybavení

Většinou jsou brzdy na našich vozech kotoučové, některé mají brzdy bubnové (zadní část), ale princip barvení je úplně stejný.

Než se pustíme do samotného barvení brzd, opatříme si k tomu potřebné věci a to drátěný kartáč na odstranění hrubých nečistot a rzi, někdo používá samotný odrezovač, dále štěteček nebo smetáček na odstranění prachu, technický benzín na odmaštění a samotnou barvu na brzdy ve spreji nebo v plechovce a štětec.

Práce se sprejem je rychlejší a jeden sprej nám vystačí na všechny čtyři brzdy. Barvu si vybereme prakticky jakou chceme, od červené po černou, to opravdu záleží na nás.

Můžeme začít

Autor obrázku: John Shepherd

Abychom mohli začít, povolíme kolo u brzdy, u které chceme začít, použijeme hever a auto zdvihneme. Šrouby kola vyšroubujeme úplně a kolo sundáme. Někdy nám kolo vypadne samo, jindy je potřeba na kolo poklepat. Automobil je třeba pořádně zajistit, aby nám nespadlo.

Podle vaší šikovnosti si rozhodneme, zda-li brzdový třmen sundáme úplně, nebo okolí zakryjeme novinovým papírem a papírovou lepenkou. Kdo bude brzdy demontovat, musí počítat s následným odvzdušněním brzd.

Brzdové třmeny očistíme drátěným kartáčem od hrubých nečistot a rzi. Ti co mají tyto třmeny hliníkové, mají trochu usnadněnou práci, protože tyto jsou jen zoxidované. Dále odstraníme z kartáčování zbylý prach štětečkem nebo smetákem a odmastíme např. zmíněným technickým benzínem.

Pokud budeme barvit bez demontáže, zakryjeme si okolí brzdy novinovým papírem a papírovou lepenkou a podle návodu na příslušné barvě stříkáme v několika tenkých vrstvách. Poté můžeme novinový papír odstranit, nasadit kolo a vrhnout se na další brzdy.

Dle návodu na barvě necháme barvu vyzrát. Po úplném zaschnutí můžeme vyrazit na první projížďku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here