Bezpečnost opravdu všude

motorka - silnice

Bezpečnost opravdu všude

motorka - silniceBezpečí v jakémkoli a na jakémkoli přepravním prostředku je diskutabilní věc, a snažíme se jí pořád zlepšovat. V případě motorkářů se jedná o – Lepší ochranné prvky přileb

  • Oblečení z kvalitnější materiálů
  • Různé ochranné prvky jako páteřák
  • V dnešní době dokonce airbagy.

Možná to vše ale nestačí.. Možná potřebujeme ochranu i přímo na silnici.

Díkybohu už na to naši vlastenci mysleli a vyrobili prototyp svodidla, které nás bude díky novým prvkům lépe chránit.

S touto novinkou přišel tým z AMO společně s borci v rámci projektu Smart RRS. Pokud by tato svodidla byla schválena, vyráběla by se pouze ve firmě AMDS CR, což je jediný certifikovaný výrobce svodidel v ČR.

Svodidlo je vyrobeno z tzv. mikrolegovaných ocelí které mají o dost lepší mechanické vlastnosti než klasická ocel. Svodidlo je zpevněné aby tlumilo energii nárazu, ale zároveň příliš neublížilo jezdci.

A v neposlední řadě jsou svodidla vybavena jakýmisi senzory které jakoukoliv nehodu zaznamenají, a okamžitě vyšlou signál i s přesnou polohou dopravnímu dispečinku. To bych považoval asi za největší přínos, protože celý proces zasahující jednotky zdravotníků může být rychlejší až o několik minut, a to může zachraňovat životy!

Svodidla už jsou víceméně schválená, jen v pár budoucích měsících je ještě čekají poslední bariérové zkoušky. Pokud těmito zkouškami projdou, budou montovány na komunikacích po celé evropě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *