Bezpečnost opravdu všude

motorka - silniceBezpečí v jakémkoli a na jakémkoli přepravním prostředku je diskutabilní věc, a snažíme se jí pořád zlepšovat. V případě motorkářů se jedná o – Lepší ochranné prvky přileb

  • Oblečení z kvalitnější materiálů
  • Různé ochranné prvky jako páteřák
  • V dnešní době dokonce airbagy.

Možná to vše ale nestačí.. Možná potřebujeme ochranu i přímo na silnici.

Díkybohu už na to naši vlastenci mysleli a vyrobili prototyp svodidla, které nás bude díky novým prvkům lépe chránit.

S touto novinkou přišel tým z AMO společně s borci v rámci projektu Smart RRS. Pokud by tato svodidla byla schválena, vyráběla by se pouze ve firmě AMDS CR, což je jediný certifikovaný výrobce svodidel v ČR.

Svodidlo je vyrobeno z tzv. mikrolegovaných ocelí které mají o dost lepší mechanické vlastnosti než klasická ocel. Svodidlo je zpevněné aby tlumilo energii nárazu, ale zároveň příliš neublížilo jezdci.

A v neposlední řadě jsou svodidla vybavena jakýmisi senzory které jakoukoliv nehodu zaznamenají, a okamžitě vyšlou signál i s přesnou polohou dopravnímu dispečinku. To bych považoval asi za největší přínos, protože celý proces zasahující jednotky zdravotníků může být rychlejší až o několik minut, a to může zachraňovat životy!

Svodidla už jsou víceméně schválená, jen v pár budoucích měsících je ještě čekají poslední bariérové zkoušky. Pokud těmito zkouškami projdou, budou montovány na komunikacích po celé evropě.

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here