Originální fotografie za nepříznivého počasí

Když jdeme na výlet a začne nám pršet, tak nás to akorát vyvede z míry a zkazí i dobrou náladu. V podstatě si z výletu neodveze nic, protože i fotografie nestojí za nic. Avšak když si na nepříznivém počasí najdete něco pozitivního, můžete domů dovést originální snímek.

By: Thorsten Ising

Když nám zaprší

Déšť není nic příjemného, avšak správný fotograf jej umí využít. Voda dokáže na snímku vytvořit více struktur a barev, což udělá naprosto kouzelný obrázek. Například když vyfotíte déšť na tmavém pozadí, tak můžete dosáhnout toho, že na snímku bude vypadat, že jsou kapky ve vzduchu či že padají ve svislých liniích. Anebo velice pěkně také vypadá, když zachytíte detail, například kapky deště na květině jsou opravdu originálním snímkem. Pravdou je, že na takto nepříznivé počasí nejsou všechny fotoaparáty vybavené, a tak mnohdy hrozí poškození, a proto je lepší buďto zakoupit voděodolnou techniku anebo si na fotoaparát pořídit kryt či nějakou folií, která by ho ochránila.

Vánoční náladu máme i na snímku

Velice obdobná situace jako při dešti je, když začne sněžit. Avšak vypořádat se s tím můžete podobným způsobem. Můžete opět fotit přímo proti tmavému pozadí, na kterém se vám dokonale ukáže struktura sněhové vločky, což je opravdu kouzelné. Ale je zde také možnosti využít blesku, který vám i z obyčejného snímku vytvoří originální fotografii, která bude působit velmi uměleckým dojmem.

Snímky jako z hororu

Mlha či opar výborně slouží k tomu, aby si mistři fotografové mohli vytvořit tajemnou a kouzelnou fotografii. Nejkrásnější snímek lze pořídit, pokud se mlhou derou sluneční paprsky, což je kouzelný moment, který se bohužel nenaskýtá tak často. Avšak nemusíte být smutní, protože s mlhou a oparem lze vytvořit i jiné velice krásné snímky. Opravdu pěkně vypadá, když se zaměříte na jeden předmět, který dáte do popředí, a na jeho pozadí bude jen mlha, také skvělé vypadá, když se zabýváte detaily, jako jsou pavučiny na stromech a podobně.

Lze vyfotit vítr?

Otázka, zda lze vyfotit vítr je trochu ošemetná, avšak odpověď bude jednoznačná, tedy ano. Je to sice zvláštní, ale vítr můžeme zachytit v případě, že je opravdu silný a my máme jeden předmět, který se ve směru větru pohybuje. Nejlépe to lze ukázat na rostlinách, protože zde se hýbou okvětní lístky, podle toho, jak vítr vlaje. A vypadá to velice originálně, když máte na fotografii například slunečnice, která má okvětní lístky pohnuté do středu.

Umělecké fotografie jako obrazy

Mnozí se zamýšlejí nad tím, proč by měli za nepříznivého počasí chodit po venku a dělat fotografie. Je to jednoduché, kteří to dělají jen pro radost a dobrý pocit z unikátního snímku, ale mnoho těch, kteří později fotografii využijí jako dekoraci ve svém domově, protože jim slouží jako obraz.

Udělat fotografii je snadné, ale vytvořit fotografii, která bude kvalitní a ještě originální je hotové umění.