Žena ve znamení Býka

(20.4. – 21.5.)

Býk je druhé astrologické znamení zvěrokruhu, které má původ v souhvězdí Býka. Toto souhvězdí znázorňuje jednu z řeckých pověstí o Diovi a Európě. Krása Európy, dcery sídónského krále, ohromila boha Dia natolik, že se proměnil v krásného bílého býčka, který měl Európu zaujmout. Tak se také stalo, právě když se procházela po královských pastvinách. Porodila mu 3 syny a její jméno už navždy připomíná název světadílu Evropa.

Býkova osobnost

Jejich živlem je země a jsou ovládáni planetou Venuše. Proto jsou velmi praktičtí, klidní a vyrovnaní. Jejich smyslem života bývá obvykle práce, pro kterou se dokáží náramně nadchnout, a hlavně dokáží vše dotáhnout do zdárného konce. Býci jsou materiálně založení a rádi se obklopují pěknými věcmi.

Muž ve znamení Býka

Muži narození v tomto znamení se zdržují nejvíce doma. Mají rádi teplo domova, klid a stabilitu. Pracovní nasazení je u nich na nejvyšším stupni, což jim někdy může být na škodu. Může se stát, že někteří Býci dají přednost práci, před osobním životem. Jako partneři jsou pozorní a rádi své ženy zahrnují dárečky a jinými maličkostmi.

Žena ve znamení Býka

Stejně jako muži, má i žena v tomto znamení ráda stabilní domov, řád a smysl pro povinnost. Takovou ženu jen tak nepřehlédnete, díky jejímu vybranému chování a ženskosti, která z ní opravdu přímo sálá. Ženy v Býku jsou velmi umělecky zaměřené, a rádi si dopřejí dobré jídlo, luxus a žijí si tzv. na vysoké noze.

Vhodný dárek pro Býka?

Jak už bylo řečeno, Býci se rádi obklopují pěknými věcmi. Ženy v Býku si ve špercích vyloženě libují. Jejich oblíbenou barvou je žlutá a růžová, proto je výbornou volbou zlato. Ženě v Býku jistě udělají radost např. zlaté náušnice s perlou, nebo zlatý prsten s kamínkem v růžovém odstínu.

Vybrat šperk pro muže bývá vždy oříškem. Proto je nejlepší možnou variantou přívěsek znamení zvěrokruhu. Je to jednoduchý šperk vhodný jak pro ženy, tak i pro muže. Na trhu se šperky je tento přívěsek k dostání téměř v každém dobrém zlatnictví.