Reflexní vesty nosí prostitutky i bezdomovci, tak proč ne vy?

Česko zatím zůstává jednou z mála zemí, ve kterých stačí mít v autě pouze jednu reflexní vestu. V mnoha evropských státech platí, že jich musíte mít tolik, kolik máte v autě míst. Dává to smysl, kdyby se po cestě něco stalo, přece nebude vylézat ven jen řidič, že? A přesně proto, se mnoho českých řidičů dobrovolně řídí evropskými předpisy. Vyplatí se to.822-a

Pokud se vám během jízdy autem nikdy nic nestane, reflexní vesty či reflexní pásky pro chodce vlastně vůbec nepotřebujete. Jenže budoucnost nikdo z nás předpovídat neumí, a tak je lepší být připraven. Kromě toho když už si je jednou koupíte, můžete je používat při spoustě dalších činností. A ne, nebojte se, i tvrdí chlapi nosí reflexní oblečení, když jsou aspoň trochu rozumní.

Na kole, při chůzi i na motorce

Oblastí, kde reflexní vestu využijete, je mnoho. Z motorových vozidel je to kromě auta určitě ještě motorka. Není to projev slabošství. Většina mužů, co mají motorku na frajeřinky, na to nedbá a od toho se také odvíjí počty mrtvých motorkářů. Často prostě jen nejsou vidět.

Stejně to funguje na kole. Když se vydáte na singletracky do lesa, nebude to nutné, ale jakmile pojedete pozdě večer po silnici, neriskujte. Lepší je vypadat hloupě ve vestě než nedojet domů v pořádku. Při chůzi platí to samé. V modrém oblečení vás řidič uvidí na 18m, v bílém na 55m a v reflexní vestě na 200m! Jistě sami řídíte, a tak moc dobře víte, že v 18 metrech se moc zareagovat nedá, brzdná dráha je při větší rychlosti daleko delší.

Ještě víc než sebe byste měli chránit své děti. Ty jsou k nebezpečím na silnicích náchylnější a nemají rozum z toho, jak se v blízkosti vozovky chovat. Na www.altima.cz se dá reflexní páska pro chodce i reflexní vesta sehnat i s hezkými obrázky, aby byla pro děti lákavá. Rozhodně není špatné je zásadám bezpečnosti učit už od malička.

Nakonec pro vás máme dvě zajímavé perličky. Představte si, že reflexní vesty si už před šesti lety začali oblékat bezdomovci ve městě Tampa na Floridě. Ve Španělsku je zase v rámci vlastního bezpečí nosí prostitutky, které čekají u silnice na zákazníky! Ano, i takoví lidé si váží života více než vy, pokud svou reflexní vestu nemáte.