Půjčujte si peníze s rozumem a nezadlužíte se

Již bylo napsáno mnoho o tom, jak nenaletět lichvářům, a nedostat se tak do dluhové pasti. Reklamy na rychlé půjčky na vás vyskakují denně na internetu i venku, kamkoliv se hnete. Tak jako zbraň není nebezpečná sama o sobě, ale v rukou konkrétního člověka, ani rychlá půjčka online není sama o sobě rizikem. Záleží na schopnosti konkrétního člověka plnit si své finanční závazky a nakupovat s rozmyslem. Jste solidní a dobře víte, že byste si nikdy nevzali půjčku online, abyste si udělali radost novou televizí nebo nákupem v předraženém butiku.

TBIT / Pixabay

Kdy si půjčovat peníze

Někdy ale nastanou v životě situace, kdy půjčit si je opravdu nutné pro přežití, a co pak? Potřebujete uhradit nečekaný výdaj, na který nemáte naspořeno? Doslouží vám pračka a do doby, než našetříte na novou, byste museli prát na valše a využívat pomoci příbuzných? V takové chvíli již je vhodné zvažovat i možnost rychlé půjčky ihned.. Chcete se odstěhovat do nového podnájmu a nájemce po vás chce nájem na několik měsíců předem jako zálohu? Na nájem samozřejmě máte, ale nikoliv na tři měsíce najednou. Na dovolenou se našetřit dá, ale přece si nezkazíte léto jen proto, že se chcete stěhovat.

Půjčka před výplatou?

Vašim dětem se podaří rozbít okno sousedům, tchyně vám rozsedne brýle, vykradou vám auto a pojišťovna vám zaplatí pouze minimum částky za věci, které jste měli v kufru? Samozřejmě těsně před výplatou, jak jinak. A půjčka před výplatou od známých, kteří na peníze čekají taky, je nemožné. To všechno jsou věci, které se stávají dnes a denně a vy nejste z těch, kteří by neustále žádali o pomoc rodinu a přátele? Můžete tak pečlivě zvážit i půjčku od férových nebankovních institucí. Ve věku internetu není problém najít reference a zkušenosti lidí s konkrétními institucemi. Vyberte si tu nejsolidnější a dluhy si neuděláte.