Připravte si dokonalé letní posezení na dřevěné terase z moderních materiálů

Byla by velká škoda přijít o příležitost trávit příjemné letní večery na zahradní terase. Dobrou zprávou je, že s realizací vlastní terasy si zvládne poradit snad každý. Naprostým základem je přitom volba vhodných materiálů. Objevte výhody WPC prken a zjistěte více o tom, co všechno budete potřebovat pro zhotovení terasy.

Kvalitní moderní materiály

S kvalitními a moderními materiály je realizace pořádné terasy, která vydrží dlouho krásná, velmi jednoduchá. Naprostým základem jsou WPC prkna. Jde o speciální materiál, kde se kombinuje dřevo a plast. Oba materiály jsou zkombinovány tak, aby byly co nejlépe využity jejich vlastnosti. Každé jednotlivé prkno je připraveno za vysokého tlaku a vysoké teploty, což umožňuje dosáhnout optimální pevnosti a odolnosti nejenom na povrchu, ale i uvnitř.

Krásná terasa s minimálními nároky na údržbu

Moderní dřevěná terasa tak rozhodně neznamená mnoho údržby navíc. Při výběru WPC prken totiž získáte krásný vzhled s příjemností dřeva doplněný o odolnost plastu. Taková terasa nevyžaduje žádnou speciální údržbu v podobě natírání a podobně. Drží si také svou barevnou stálost, takže terasa bude mít krásný vzhled i po letech. Dokladem, že se jedná o kvalitní a odolný materiál, je také nabízená záruka v délce 10 let.

Nezapomeňte na potřebné příslušenství pro realizaci terasy

Samotná WPC prkna ale rozhodně nejsou jediným materiálem, který budete pro výstavbu vlastní terasy potřebovat. Dále se bude hodit nejrůznější příslušenství, jako jsou granulátové a distanční podložky. Pomohou s vhodnou přípravou povrchu a zároveň umožní udržovat požadované rozestupy mezi jednotlivými prkny. K tomu budete potřebovat také nerezové šrouby a další drobné pomůcky. Nezapomeňte i na vhodné nářadí.