Olivový olej se tisíce let pěstuje napříč středomořským světem


Má za sebou tradici, kterou by mohlo hodně kulturních plodin přímo závidět. Byl používán i k různým náboženským obřadům, zamilovaly se do něj orientální kultury a jako jeho skálopevné obdivovatele můžeme jmenovat i Řeky a Římany. Dnes je olivový olej důležitou součástí gastronomie snad po celém světě, dopřávají si jej v Německu i Velké Británii, USA nebo jiných zemích. Obliba neustále roste, vždyť považte, tohle je bez nadsázky zdraví v každé malé kapce!

Věrný originál do každé české kuchyně

Hledáte něco, co by vaší partnerce či mamince udělalo radost? Vánoční dárky pro dívky a dámy se, pravda, nevybírají vždy lehce. Musíme se nad nimi pečlivě zamyslet, je třeba, abychom se trefili do vkusu. Jde o to, abychom potěšili, a ještě přidali něco praktického, co najde využití například při přípravě dobrého nedělního oběda. Olivový olej může být tím, co zatím jenom marně hledáte mezi regály. Nabídne zajímavé odstíny chutí, které se výborně spárují třeba s pečeným telecím, rybou na grilu nebo i těstovinovým salátem. A světě, div se – například i s vanilkovou zmrzlinou, pokud se odhodláte k tomu udělat si ji i doma. Vlastně na tom nic není a skvěle si pochutnáte, je přeci čas trochu experimentovat!

Dárky pro ženy mohou být podobné na první pohled třeba flakonku s parfémem, když se ale zadíváte podrobněji, zjistíte, že máte před sebou lahvičku naplněnou až po okraj vynikajícím produktem z olivových farem. Stačí pár kapek a vaše saláty dostanou nový odstín chuti. Hosté i rodina si tak pochutnají a budou se ptát na onu tajnou ingredienci. Prozradíte nebo si necháte všechno své tajemství ještě chvíli pro sebe? Když se zahledíte na olivum.cz, budete mít rázem zajímavý výběr. Extra panenský olivový olej je totiž komodita, kterou už nemusíte nikde pracně hledat. Máte ji totiž v mnoha různých podobách přímo před sebou! Vydáte se do Řecka nebo navštívíte prosluněné istrijské pláně? Nabízí se i rozpálené svahy Andalusie, jen chtít!