Jak vybrat kolo, aby vám padlo jako ulité?

Podzimní dny vybízejí k venkovním aktivitám na čerstvém vzduchu. Pokud vás už omrzela rychlá chůze, tak si pořiďte jízdní kolo. Sami uvidíte, jak vás tato volnočasová aktivita nadchne. Časem zjistíte, že na kole se dá jezdit vlastně během celého roku. Záleží jen tom, v jakém terénu se budete nejčastěji pohybovat.

Když už víte, jakým terénem budete nejčastěji brázdit, uvědomte si, kolik času projezdíte. Patříte-li ke svátečním řidičům, nemá cenu kupovat bicykl za desetitisíce. V opačném případě je rozumné do nového modelu investovat. Pokud se vám to zdá přehnané, není. Jakmile na svého oře sednete, okamžitě to pochopíte. Rozhodovat se tedy budete dle časových možností, ceny i druhu terénu.

Máte raději hory, nebo relax na cyklostezce?

Na výlety s rodinou vám postačí klasická silniční či horská kola, která nemají zbytečně silné pláště. Milujete-li jízdu v terénu, zakupte si trekové kolo, anebo rovnou vyšperkovaný model a tuning na kolo. Věřte tomu, že cyklistika vás zcela pohltí a je silně návyková. Spoléháte se při ní jen sami na sebe a nic neřešíte. Jen potřebujete tuningové doplňky a přestavbu tuningového kola. Určitě se vyřádíte při výběru barevných přehazovaček. V tomto ohledu vám padne do oka sortiment americké značky Industry Nine.

XC a All mountain kola

Do náročného terénu musíte vyrazit jen na kvalitním bicyklu, který ho hravě zvládne. Potom už budete potřebovat silné nohy a mnoho sil. Jízdní kola cross country se pyšní rychlostí, výkonností a lehkostí. V horách a super náročném prostředí, třeba při jízdě do kopce, oceníte kola All mountain s celoodpruženým rámem a nižší hmotností.

Nechce se vám šlapat?

V poslední době si lidé pořizují elektrokolo, ale při jejich výběru by se měli mít na pozoru. Velmi důležité jsou kapacita akumulátoru, výkon, točivý moment. Každopádně je jízda na elektrokole pohodlná a není tak únavná.