Darování spermatu jako příjemná brigáda? Záleží na úhlu pohledu

Představte si, že děláte činnost, kterou s chutí provozujete na denní bázi a někdo vám za ni slušně zaplatí. Zní to jako splněný sen? V případě darování spermatu tomu tak skutečně je. Oproti ženám, které musí v rámci procesu darování vajíček podstoupit poměrně nepříjemné procesy, to máme mnohem jednodušší. V podstatě se stačí dostavit do centra asistované reprodukce a strávit pár minut u časopisu s lechtivým obsahem. Výše finanční kompenzace se pohybuje v řádech tisíců korun, tak proč toho nevyužít?

Darování spermatu je pro mnohé muže skvělou příležitostí, jak si snadno a rychle přijít k zajímavým penězům. V čem je háček? Na první pohled naprosto pohodová záležitost může být během na dlouhou trať. „Brigáda“ totiž není určena pro každého – zájemci naopak prochází poměrně přísnou selekcí a do nejužšího výběru se dostávají jedinci vysokých kvalit.

Zákon hovoří jasně a zřetelně. Dárcem se může stát zdravý muž ve věku 18 – 40 let. V praxi se do registru anonymních dárců dostávají nekuřáci s absencí dědičných a psychiatrických onemocnění v rodině. Další specifické požadavky si mohou kliniky vymezit individuálně. Obvykle jde o minimálně středoškolské vzdělání zakončené maturitní zkouškou. Pokud na vás uvedená charakteristika sedí, nic vám v přivýdělku nebrání. Počet zájemců o umělé oplodnění každým rokem roste, vhodných dárců je naopak méně než v minulosti. Můžete se zasloužit o zlepšení!

Jak darování spermatu probíhá?

Poté, co absolvujete všechna nezbytná vyšetření (pohovor s urologem, spermiogram, vyšetření moči na přítomnost chlamydií, vyšetření krve na přítomnost žloutenky, HIV a syfilis, genetické vyšetření), vám klinika upřesní termín odběru. Dva až tři dny před tím by muž neměl masturbovat, pít ani kouřit.

Stále máte pocit, že jde o nejjednodušší brigádu na světě? Pak nezbývá, než vám popřát spoustu příjemných zážitků. Dveře IVF center jsou „supermužům“ otevřené dokořán!