Proč na pořízení hokejové výstroje nešetřit?

Máte-li v rodině začínajícího hokejistu, měli byste mu dopřát dostatečně kvalitní hokejové vybavení, neboť díky tomu ho tento populární sport skutečně chytne. Rozhodně nekupujeme výstroj o číslo větší s úmyslem, aby mu dlouho vydržela. Můžeme tak totiž ohrozit jeho zdraví.

Dejte dětem dobrou startovací pozici

Hokejová výstroj dokáže se sportovním výkonem doslova divy. Musí ale splňovat několik důležitých parametrů. Prvním z nich je použití kvalitních materiálů, které perfektně plní svou funkci a mají dlouhou životnost. Druhým parametrem je dokonale padnoucí velikost, jež odpovídá výšce, věku a dovednostem dítěte. Jen tak se bude hokejistovi s vybavením dobře manipulovat a nebude ho nikterak omezovat v pohybu. V neposlední řadě je třeba zmínit otázku bezpečnosti, proto dbáme na použití odolných materiálů zabraňujících případným úrazům.

Délka hokejky a velikost bruslí

Při výběru hokejky věnujeme pozornost její délce, materiálu a zahnutí. Stojícímu hráči na bruslích by měla dosahovat po bradu. Výběr materiálu nechte na malém hokejistovi. Ať si vybere, zda se mu bude lépe manipulovat s lehčí kompozitovou hokejkou, nebo dá přednost dřevěné variantě. Zahnutí pak volte dle držení hokejky v pravé či levé ruce. Co se týče bruslí, musí být maximálně pohodlné. Noha se v nich nesmí viklat, ani by neměly příliš tlačit. Jen při optimální velikosti se dítě naučí správný styl jízdy na bruslích.

Ochranné prvky pro maximální bezpečnost

Součástí výstroje je řada bezpečnostních doplňků, z nichž jedny z nejdůležitějších jsou hokejové helmy. Obličej před úrazem ochrání kovová mřížka nebo plexisklo. Vybavení dále doplňte chrániči kolen, holení, krku, ramen a loktů. U chlapců nezapomeňte na suspenzor. Hokejovou výbavu doplňují rukavice ideálně s koženou dlaní, protože jsou více odolné vůči oděru.