Podpořte český komiks – běží crowdfundigová kampaň na podporu komiksu U283


Český komiks byl dlouho vnímán jako záležitost pro děti. To už však dávno není pravda a od roku 1989 i u nás vznikají komiksy pro dospělé. V silné zahraniční konkurenci to však rozhodně nemají lehké a vydavatelé často raději podpoří komiks z venku. Pojďte jeden ryze český komiks podpořit formou crowdfundingu.

Komiks Rostilava Bakuly je „one man show“, jejíž vydání se připravuje na 140 stranách (formát 175×265 mm) plnobarevného příběhu. „Píše se rok 1979. Studená válka je v plném proudu. Co spojuje objev nacistické ponorky z druhé světové války na vrcholcích Alp se sérií vražd seniorů v Mnichově? Jak tyto zdánlivě nesouvisející události ovlivní život amerického polárníka Kurta Creadyho, který v Antarktidě stále pátrá po svém otci, jenž tu záhadně zmizel v roce 1947? Znepokojivé souvislosti odhalí až šokující incident, který zburcuje Pentagon a ohrozí budoucnost celého lidstva.“ Takto svůj komiks popisuje přímo jeho autor, Rostislav Bakula. Na vydání autor prostřednictvím crowdfunding na Hithit.cz shání necelých 70 000 Kč. Zapojte se a staňte se třeba jednou z postav tohoto díla, jenž není pouhou fikcí, ale drží se reálných historických dat.

Staňte se vydavatelem, či postavou komiksu

Stačí, že přispějete částkou vyšší než 199 Kč a vaše jméno nebude v komiksu chybět. Ale benefitů, které lze získat, je více. Pro milovníky komiksů by mělo jít o srdeční záležitost. Vždyť se jedná o podporu českého komiksu. Při vyšších částkách se může vaše jméno objevit v tiráži, lze získat komiks s věnováním či s plakátem nebo tričkem. Dokonce se máte možnost vydat na pivo s autorem komiksu. Chcete vydání komiksu podpořit ještě více? Staňte se jeho kmotrem.

Kampaň na Hithit.cz úspěšně běží

Stále se máte možnost zapojit a pomoci vydat komiks, jenž se nesmrskne na pouhé elektronické vydání, ale vyjde jako tištěná komiksová kniha velice slušného rozsahu. Jde o zajímavý příběh českého autora s napínavou zápletkou. Rostislav Bakula je úspěšný profesionální grafik, který chce ukázat, na jaké úrovni může český komiks být.