Dron – Hračka pro děti anebo pro dospělé?

Je spousta hraček, které dostanou vaše děti, ale vy byste se rádi vyzkoušeli taky. Zejména tatínci bývají těmi hravými, kteří si klidně vypůjčí synovo autíčko a jezdí s ním ještě častěji, než samotné dítě. Jednou z takových poutavých hraček je i dron.

Landsrath / Pixabay

Je to hračka!

Drony jsou poslední dobou velice ožehavým tématem. Pro mnohé je to velice lákavý přístroj pro jiné užitečná věc, ovšem ať se vám to líbí nebo ne, drony jsou hračky. Vzhledem k tomu, že se jedná o létající techniku, kterou si sami ovládáte, berou se tyto přístroje opravdu jako hračky, a tak není divu, že tato hračka zaujala i spoustu dospělých. A pokud byste si i vy chtěli nějaký pořídit, tak pro něj musíte do hračkářství.

Mnoho pravidel

Přestože jsou drony hračky, nemůže si s nimi hrát úplně kdokoliv. Pokud je chcete darovat svému dítěti na narozeniny či na Vánoce, tak ho nejprve musíte seznámit s mnoha podmínkami. V případě, že máte dron, která je lehký, tak pro něj platí jen jedno pravidlo, kterým je respektovat soukromí. Takže s tímto dronem nemůžete létat nad soukromými pozemky či budovami, hlavně proto, že většina z těchto dronů jsou vybaveny kamerou, a tak byste narušovali soukromí například svých sousedů. I z tohoto důvodů je to hračka, neboť si s tím můžete hrát téměř jen na vlastní zahradě.

Výborná hračka na dovolenou

Ovšem tato speciální hračka má i mnoho výhod. Kromě toho, že jistě zabavíte své dítě tím, že ho necháte lítat s dronem po zahradě, tak může být užitečný například na rodinné dovolené. Až vycestujete, vezměte dron sebou a můžete s ním pořídit zážitkové video či krásné fotografie z dovolené. Ale opět musíte dbát na to, abyste neporušili ničí soukromí, což znamená, že přírodní parky, památky a podobně si natočit můžete, ale vybavení hotelu či sousedovy vily rozhodně natáčet či fotit dronem nesmíte.

Tak vysoko, kde oko dohlédne

Mnoho lidí zajímá, jak vysoko mohou dron vyslat. Samozřejmě, že záleží na tom, jaký typ dronu si pořídíte. Ovšem většina z nich může vystoupat až sto metrů, takže pokud chcete na nějakou rozhlednu, tak to v pohodě vyletí. Ale zase musíte respektovat dané podmínky, což se z jisté výšky splňuje obtížněji, než když je dron kousek od země.

Jak dlouho dron vydrží?

Opět záleží na tom, jaký model si koupíte a v tomto případě to závisí i na to, jak často budete s dronem létat. Samotný přístroj se většinou nabíjí pomocí portu, který dáte do počítače anebo má obdobnou nabíječku jako například váš mobilní telefon. Ovšem ovládání dronu je na baterky. A pokud se vám hračka v podobě dronu zalíbí natolik, že s ní budete lítat často, tak vám vydrží měsíc. V případě, že jej nebudete využívat příliš často, je zde možnost, že vydrží i půl roku, ale o těchto parametrech je lepší se informovat přímo u prodejce, protože je opravdu hodně typů a každý má trochu jiné parametry.

Dron je sice hračka, avšak s touto hračkou musíte dodržovat jistá pravidla.