Čím si připít na Silvestra?

Je poslední den v roce a do půlnoci zbývají poslední minuty. Čím si připít na zdraví, pokud nechcete volit nudné šumivé víno? Zvolte netradiční míchaný nápoj! Nejen, že ochutnáte něco nového, ale při jeho přípravě se i pobavíte a naučíte něco nového!

lehtta1 / Pixabay

Koktejly pro ženy

Ženy ocení lahodné, krémové a sladší nápoje, proto jsou následující recepty určené převážně pro ně.

Kávové pohlazení

Sklenici na víno naplňte ledem, přidejte 4 cl smetany, 2 cl vodky, 2 cl kávového likéru (např. Kahlúa), 2 cl Baileys a 2 cl Amaretta. Koktejl lehce promíchejte lžící a ozdobte čokoládou.

Piňa Colada

Do šejkru nasypte led, přidejte 4 cl smetany, 4 cl bílého rumu, 2 cl kokosového sirupu (např. Monin) a 2 dcl ananasového džusu. Vše pořádně protřepte, přelijte do sklenice a ozdobte plátkem ananasu.

TIP: Pro abstinenty, řidiče nebo děti připravíte tento oblíbený drink snadno i v nealko verzi pouhým vynecháním rumu a jeho nahrazením ananasovým nebo kokosovým džusem.

White Cubban

Sklenici naplňte ledovou tříští, přidejte 3 cl kávového likéru (např. Kahlúa), 3 cl rumu Havana Club Especial a promíchejte lžící. Sceďte do vychlazené koktejlové sklenice, nahoru opatrně nalijte našlehanou smetanu tak, aby se vrstvy nepropojily a ozdobte kávovými zrny.

Koktejly pro muže

Páni dávají přednost drinkům s hořkým, pikantním nebo citrusovým nádechem. Inspirujte se následujícími tipy a připravte jim osvěžující překvapení!

Czech Mule

Sklenici naplňte ledem, přidejte dva střiky Angostury Bitters, 1 cl limetkové šťávy, 4 cl Becherovky a 1 dcl zázvorového piva. Drink promíchejte lžící, ozdobte plátkem limetky a snítkou máty.

Benito

Sklenici naplňte ledem, přidejte 4 cl Becherovky, 1 cl limetkové šťávy, 5 cl grepového džusu a 5 cl tonicu. Drink promíchejte lžící a ozdobte plátkem grepu.

Martini Royale

Sklenici na šumivé víno („misku“) naplňte kostkami ledu, přidejte 7 cl vermutu Martini Rosato a 7 cl sektu Martini Prosecco. Promíchejte lžící a ozdobte plátkem pomeranče.

Koktejly pro ženy i muže

Následující nápoje jsou vhodné pro dámy i pro pány. Připravte je pro své hosty a přivítejte Nový rok jak se patří!

Smoothing Seassy

Do vychlazené úzké sklenice na sekt („flétny“) dejte 1 cl jahodového pyré a 1 cl čokoládového sirupu. Takto připravený základ opatrně dolijte šumivým vínem.

Hugo

Do sklenice na bílé víno vložte malou hrst čerstvé máty a led. Přidejte 2 cl limetkové šťávy,   2 cl bezinkového sirupu (např. Monin) a drink dolijte 2 dcl šumivého vína. Promíchejte lžící a podávejte s plátkem limetky a snítkou máty.