Tajemství správného výběru zásnubního prstenu

Požádat svoji vyvolenou o ruku je pro každého muže velký a závažný krok. Symbolem lásky, vztahu a budoucího svazku je zásnubní prsten, který byste proto měl vybrat pečlivě a s rozvahou.

Zásnubní prsten by měl splňovat určitá kritéria a předpoklady. Proto jej vybírejte tak, aby se líbil jak vám, tak především vaší partnerce. Dát si záležet na jeho výběru stojí proto určitě za to. Poznejte s námi tajemství správného výběru zásnubního prstenu a najděte ten „svůj“.

Jak vybírat?

Výběru prstenu se věnujte s láskou a nadšením, s rozmyslem a pečlivostí, s přihlédnutím ke vkusu budoucí partnerky, a vždy z většího počtu různě vyhotovených zásnubních prstenů.

Velikost je důležitá

Zásnubní prsten by měl dobře na ruce a prstu sedět. Proto je výběr z nabízených velikostí podstatný, jelikož špatně padnoucí prsten je velké faux pas. Do klenotnictví zamiřte s již danou a jasnou představou o velikosti prstýnku, kterou si nenápadně u své lásky zjistíte – podle nějakého jejích prstenu, ale i dle toho, na kterém z prstů nejraději své šperky nosí. Některé ženy raději navlékají prsten na prostředníček, jiné jedině na prsteníček. Případně můžete nějaký její kousek s donést sebou do klenotnictví, kde je vždy k dispozici měřící proužek, který vám pomůže určit obvod prstu vyvolené.

Design a provedení

Při výběru je dobré mít na paměti, jaký kov vaše partnerka preferuje, v jakém má většinu svých šperků a také zdali nemá na některý kov alergii. A pokud víte dobře, jaký styl a tvar se jí líbí, máte vyhráno – o to jednodušší je výběr mezi spoustou krásných kousků. Rovněž je podstatný kámen (nebo kameny) zasazené ve šperku. Třeba takový diamantový prsten nemá chybu. Je elegantní, šik a velmi hodnotnou ukázkou toho, jak o ženu stojíte. I když mezi preferované šperky současnosti patří především ty z bílého a žlutého kovu s polodrahokamy. Ale to je vše ryze otázka vkusu a preferencí.

nmcMmWdZpNKY9I-FYxIOP8Eg1tvbi8yDDkNt-DiCCB4c5nWqWN8J7BoJXBMmlWifAyF0Kw0

Hodnota prstýnku

K tomu všemu je nutné určit si, do jaké výše částky při výběru zásnubního prstenu pro partnerku půjdete. Závisí to na vašem životním stylu i samotné představě, solventnosti a na tom, kolik finančních prostředků do tohoto zásadního šperku chcete investovat.

Velmi rozdílné ceny mezi jednotlivými druhy prstenů dávají širokou škálu možností, zdali zvolíte zlatý prsten, nebo půjdete do jiného kovu. A kámen v ceně i hodnotě šperku hraje také svoji významnou roli.

Zkrátka správný výběr zásnubního prstýnku je doslova věda. Ale nenechte se odradit, výsledek stojí za to – budoucnost po boku milované osoby. A pokud tuto událost propojíte s Valentýnem, který je za dveřmi, dáte všemu nevýslovný rozměr.

Zdroj foto: Eppi