Kam s penězi jako drobní střadatelé? Zlato je jistotou, která nezklame

Ne každý má miliony korun, aby mohl investovat do nemovitosti, což je velmi doporučovaná záležitost. Pakliže máte menší obnos peněz, který hodláte ochránit před případnou inflací, je tedy nutné hledat jiné druhy investic. Hned z několika důvodů je dobré zvážit nákup investičního zlata.

Ochraňte své peníze před ztrátou jejich hodnoty

Zlato je zárukou toho, že pokud přijde ještě vyšší inflace, než která panuje v tuzemsku nyní, nepřijdete o své peníze v důsledku toho, že ztratí svoji kupní sílu. Zlato totiž po letech prodáte a je vysoce pravděpodobné, že za něj utržíte více finančních prostředků než dnes, tudíž se vám takováto investice vyplatí. Zlato je dlouhodobě stabilní, o čemž se lze přesvědčit v mnoha grafech. Aktuálně jedna trojská unce vychází na téměř 40 tisíc korun a dá se počítat minimálně s udržením této hodnoty, do budoucna však spíše naopak ještě poroste. Na světě je totiž hodně ceněné a zásoby jsou omezené.

Zlato ve formě cihliček (slitků) či mincí je perfektní investiční příležitostí také z důvodu osvobození od DPH. Při investicích do nemovitostí se platbě DPH nevyhnete, tudíž se vám vše notně prodraží.

Zlaté cihly a mince od renomovaného českého prodejce

Chcete-li investovat do zlata, můžete zvolit třeba prodejce, jenž sídlí v Obecním domě v Praze. Ten kromě vlastní pobočky nabízí investiční zlato také prostřednictvím eshopu zlate-mince.cz, kde najdete rozmanitou škálu produktů v nejrůznějších cenových relacích. Navíc zde najdete rovněž praktické rady a informace o zlatu a dalších drahých kovech, do nichž se dají vložit finanční prostředky s cílem ochránit je před inflací. Chytrým nákupem a následným prodejem, který lze rovněž uskutečnit u společnosti se sídlem ve zmíněném Obecním domě, můžete dokonce získat poměrně dost peněz navíc. Zlaté mince jsou také zajímavou záležitostí pro sběratele, jejich hodnota v důsledku limitovaného množství kusů rok od roku roste, tudíž investované peníze rozhodně nepřijdou vniveč.