Obytná dodávka je pro cestování jasná volba


Svobodné cestování třeba i bez plánů a přitom s komfortem a zázemím umožňují obytné dodávky. Nejen proto jsou v posledních letech stále populárnější.

Hledat ubytování, které bude splňovat naše představy o komfortu, lokalitě, výhledech, možnostech vaření i třeba jen přípravy horkého čaje uprostřed noci bývá oříšek. Když k tomu přidáme touhu navštívit více míst a tedy nutnost kombinovat různá ubytování po plánované trase, už je to pořádný ořech. Po příjezdu pak často zjistíme, že realita je úplně jiná, než co tvrdily webové stránky, snídaně se podávají brzy ráno a naopak restaurace, kam jsme plánovali chodit na večeře, zavírá už v osm.

Opět tak musíme řešit nastavení budíku a hlídat čas, abychom vše stihli a byli včas zpět, což na odpočinku dost ubírá. Dovolená s obytnou dodávkou je mnohem svobodnější, můžeme jet kamkoli a snídat i večeřet, až když chceme. Na místech, která máme rádi a kde se nám líbí, zůstáváme co možná nejdéle. A naopak, logicky, tam, kde spokojeni nejsme, nechceme být delší dobu, než je nezbytně nutné. Právě to umožňuje cestování s campervanem, když se nám nelíbí na místě, které jsme si předem naplánovali, nemusíme zůstávat. Jednoduše sedneme do auta a popojedeme o kousek dál, kde je prostředí příjemnější.

Možnost odjet a nebo naopak zůstat déle, než jsme původně zamýšleli, je další z mnoha výhod obytných dodávek. V hotelu, kam přijedeme, můžeme být nespokojení, ale to je asi jediné, dovolenou kvůli tomu nezrušíme. S obytným vozem se snadno přesuneme jinam a stejnou svobodu máme, i když chceme změnit plány a zůstat. Nikdo nám nediktuje, které dny musíme kde být a kdy musíme odjet, je to jen na nás. Když budeme chtít, můžeme spát třeba pod širákem a mít zároveň jistotu, že se kdykoli můžeme přesunout zpět do pohodlí auta.

Skvělé je, že si hned nemusíme podobný vůz kupovat, ale lze využít služeb půjčovny obytných vozů. Auto dostaneme v perfektním stavu připravené na cestu a my se musíme starat jen o to, abychom si vybrali, kam chceme jet a co vše chceme vidět.