Proč používat pro tisk fotografií umělecký papír?Tisk fotografie je posledním krokem k vytvoření mistrovského uměleckého díla. Pořídili jste kvalitní fotografii, vychytali v Photoshopu všechny detaily, a nyní zbývá jen poslední krok – vytisknout ji, aby se její krásou mohli pokochat i ostatní. Proč byste měli vaši fotografii vytisknout na fine art paper, neboli umělecký papír?

Výhody tisku na umělecký papír

Tisk fotografie na umělecký papír změní fotografii na umělecké dílo. Čas, který jste investovali do správného osvětlení, správného úhlu a správného okamžiku, by byl promarněný, pokud byste vaši fotografii prezentovali pouze na běžném fotografickém papíru nebo online. Veškerá invence a snaha, které jste vložili do získání dokonalého záběru, vyjde vniveč, pokud není výsledný obraz prezentován na správném médiu. Běžný foto papír nechte k účelům, ke kterým je určen – k tisku fotografií z dovolené a momentek z rodinných oslav.

Co činí umělecký papír tak výjimečným?

U uměleckých fotografií se očekává, že vydrží desítky let bez toho, aby na nich byly patrné nějaké změny v kvalitě. To ovšem na běžném foto papíru, který během několika let zežloutne, a barvy fotografie vyblednou, dosáhnete jen stěží. U uměleckých tisků je také důležité, aby se inkoust ani trochu nerozpíjel a dokázal tak zachytit naprosto přesně i ty nejjemnější detaily.

Není papír jako papír

Zatímco běžné papíry se vyrábějí z dřevěných vláken a obsahují přírodní kyseliny, které časem způsobují zhoršování jejich vlastností, žloutnutí a křehnutí, složení uměleckých papírů je založeno na bavlně a alfa celulóze, které těmito neduhy netrpí. I složení povrchové vrstvy je u uměleckého papíru jiné. Zabraňuje totiž rozpíjení inkoustu a zaručuje jeho dokonalé přilnutí, takže na výsledném tisku budou zachovány i ty nejmenší detaily vaší fotografie.