Nedostatek zaměstnanců? Automatizujte s průmyslovými roboty

Neustále se zrychlující tempo vyvíjí tlak na vývoj a stoupající efektivitu. Pokud ve svém podnikání polevíte, může to být pomalá cesta ke krachu. Naopak práce na nových technologiích a jejich implementace nejenom do výroby, ale i ostatních souvisejících činností pomáhá zvýšit výkonnost a tím pádem i zisky. Průmysloví roboti najdou uplatnění v různých odvětvích podnikání a záleží pouze na tom, jak dobře je dokážete využít pro svůj prospěch. Variant a jejich vzájemných kombinací totiž existuje neuvěřitelné množství. A jaké jsou další důvody, proč se pustit do automatizace? To najdete v tomto článku.

Efektivnější pracovní tempo

Jedním z obrovských důvodů, proč se rozhodnout pro alespoň částečnou automatizaci, je výrazné zvýšení efektivity práce. Roboti mají výrazně vyšší přesnost a jejich tempo je neúnavné a pravidelné dokud funguje zdroj elektrické energie. Nemusíte se bát, že budou nemocní či se jim stane nějaké zranění. Ze zdravotního hlediska jsou ideální pro práci v prašném či jinak nevhodném prostředí, kde by hrozilo ohrožení zaměstnanců. Díky své univerzálnosti se s jejich pomocí dá sestavit klidně celá linka a vše máte na povel po stisknutí několika tlačítek. Velmi se hodí i na kombinované linky, kde doplňují lidskou práci, protože jsou navržené s ohledem na bezpečnost.

Průmysloví roboti pomohou v různých odvětvích

S průmyslovými roboty najdete řešení bez ohledu na odvětví výroby. Uplatní se pro manipulaci s malými součástkami a silnější modely si hravě poradí s přenosem těžších prvků. Jejich využití se ani zdaleka neomezuje pouze na výrobu, ale jsou vhodní i do skladů a podobně. Velká variabilita spočívá v různých typech a širokých možnostech specifického naprogramování, které dovoluje různé pohyby. Coboti dnes již mají téměř nezastupitelnou úlohu v mnoha velkých i menších provozech a vždy s kladnými výsledky a hodnocením.

Nechte si poradit od profesionálů

Protože jde o specializované řešení, je vhodné obrátit se na profesionály. Zpravidla je vhodnou volbou firma zabývající se automatizací a nabízející kolaborativní roboty. Na základě dotazů a vašich problémů vám poradí s výběrem těch pravých cenově dostupných řešením pro váš podnik. Automatizace dnes není vůbec nic komplikovaného a jde o snadný a časově poměrně nenáročný proces, kdy největším oříškem zpravidla bývá důkladné promyšlení, jak to celé bude fungovat a zapadat do sebe.

Zaučte svůj personál a předběhněte konkurenci

Jestliže se opravdu chcete pustit do automatizace, připravte na to své zaměstnance. Součástí poskytnutí kolaborativních robotů a automatizačních řešení by mělo být i profesionální zaškolení obsluhy. Společnost Universal Robots poskytuje základní školení zdarma a jeho zvládnutí není nic složitého, protože ovládání kolaborativních robotů není komplikované a nevyžaduje dlouhý výcvik. Se zaškoleným personálem a zrychleným pracovním procesem se hravě dostanete před konkurenci a získáte důležitou výhodu.

Prohlédněte si, jak kolaborativní robotická ramena vypadají a co všechno dokážou

Už snad všichni známe roboty ve výrobě a dokážeme si je zhruba představit. Jenže, jak mohou vypadat konkrétní roboti, kteří se stanou součástí vašeho provozu? To si můžete jednoduše ověřit s showroomu, kde uvidíte většinu dostupných produktů. Na základě toho bude realistická představa toho, jak si všechno najde své místo zrovna u vás ve firmě mnohem jednodušší. Nečekejte, až vám konkurence uteče a sami podnikněte kroky, jak být ještě lepší. Věnujte alespoň pár minut prohlédnutí nabídky kolaborativních robotů a zkuste zapřemýšlet nad slabými články vašeho provozu. Možná totiž existuje řešení, jak je proměnit v silná místa.