Kamerový systém ochrání i váš majetek – firemní i soukromý

Kamerové systémy patří mezi nejefektivnější bezpečnostní prvky malého i velkého rozsahu. Ve firmách navíc nemusí fungovat „osamoceně“ a mohou propojovat do jednoho celku větší soustavu zabezpečení majetku – kamerový systém, zabezpečovací systém, přístupový a též docházkový systém.

Dostupnost kvalitních a funkčních kamerových systému je dnes vysoká. Účinně chrání majetek a v případě spáchání trestné činnosti bývají skvělou pomůckou pro Policii ČR a výrazně zvyšují šanci na dopadení pachatele. Kamery ohlídají nejen narušení bezpečnosti cizím pachatelem, ale rovněž nepoctivé chování zaměstnanců, či třeba porušování nastavených pravidel bezpečnosti práce. Ve firmách tak mají skutečně široké použití.

Jak fungují moderní kamerové systémy?

Kamerové systémy jsou schopné fungovat zcela autonomně, tedy bez obsluhy, s tím, že se do záznamů nahlíží až v případě dohledávání problematických událostí. Kamerový systém však může být napojen na pult ochrany, ať již interní, nebo externí, a zajišťovat trvalé hlídání. Záznam lze přitom v reálném čase přenášet i na velkou vzdálenost přes internet a umožňovat tak hlídání na počítači, na tabletu, nebo na chytrém telefonu.

Kamery lze propojovat rovněž s účinnými zařízeními, jako jsou detektory pohybu a následně spouštět signalizaci – tedy nejčastěji alarm, sirénu, případně vyslat signál o narušení prostoru prostřednictvím e-mailu či SMS.

Kamerové systémy se neustále zlepšují

Kvalitní kamerové systémy jsou dnes výhradně barevné, mnohdy s dalšími přidanými bonusy, jako je třeba možnost dálkového ovládání, vodotěsnost, noční vidění, připojení mikrofonu a nahrávání zvuku apod. Nejčastěji se dnes doporučuje montáž IP kamerových systémů, jež dnes technologicky zvládnou rozlišení až 12 Mpix. Jejich výhodou je digitální přenos obrazu pomocí počítačové sítě – kabelové i bezdrátové. Jinou možností jsou AHD kamerové systémy, které nahradily staré analogové systémy.

Typy kamerových systémů

Souhrnně tedy, nejmodernějšími kamerovými systémy jsou digitální IP kamerové systémy připojené přes WiFi s rozlišením 12 Mpix. Následují Full HD analogové AHD kamerové systémy s využitím koaxiálních kabelů. Pak Full HD kamery s omezenou délkou koaxiálních kabelů známé jako HD-SDI kamerové systémy. Na konci jsou už zastarávající analogové kamerové systémy, jež nabízí rozlišení 960H.

Kamerové systémy na míru

Nechte si navrhnout kamerový systém šitý pro vaše potřeby. Tak, aby nebyl bezpečnostně poddimenzovaný, ale třeba ani zbytečně naddimenzovaný. Bohaté zkušenosti v této oblasti nabízí firma Sikur systems, která se na kamerové systémy specializuje již od roku 2004.

Firma se vypracovala na specialistu v oblasti navrhování a instalace bezpečnostních kamerových systémů a instaluje rovněž IP kamerové systémy s vysokým rozlišením (dnes společnost instaluje výhradně IP kamerové systémy 5 Mpix, tedy s rozlišením 2592×1944 pix, a lepší.

Sikur systems realizuje certifikované instalace systémů značky Paradox a je instalační firmou zabezpečení značky Jablotron. Firma má znalosti v oblasti instalace, servisu a revizí systémů požární signalizace značek Detectomat, Lites a Esser. Od roku 2010 nabízí rovněž vlastní značku výrobků Vixon. Firma spolupracuje s kvalitním a spolehlivým výrobcem, u kterého má zajištěnou možnost hlídání kvality. Vixon systém je zárukou bezchybné kompatibility všech komponent.

Dnes má Sikur systems stálé pobočky jak v Brně, tak v Praze. Společnost má speciálně vyškolený pracovní tým přímo určený k podpoře zákazníků, takže je schopna rychle reagovat na dotazy ohledně provozu, používání i závad kamerových systémů, docházkových systémů, alarmů i dalších součástí dodávaných zabezpečovacích systémů.