Jak vybrat chladící box

Vybíráte chladící box nebo přemýšlíte o zabudování chladící místnosti do vaší restaurace nebo prodejny a nechcete tento výběr zanedbat? Přečtěte si více informací o chladících boxech a místností na klíč v tomto článku.

Chladící boxy 

Chladící boxy se používají pro uchování potravin v restauracích, prodejnách a všude tam, kde je potřeba udržet potraviny v chladu. Ideální jsou chladící boxy, které jsou vyráběny z PUR panelů, protože jsou snadné na údržbu a udržení čistoty uvnitř boxu. PUR panely mají mimo jiné velmi vysokou izolační schopnost, díky které si můžete být jistí, že potraviny udržíte ve správné teplotě. 

Chladící místnosti na klíč

Pokud nemáte příliš prostoru na chladící box, nemusíte se obávat, že by nebylo řešení. Existují i firmy, které jsou schopné vyprojektovat chladící místnost přímo na míru a dopravit na dané místo. Tato služba se využívá především v malých a stísněných prostorách jako jsou například klenbové sklepy a nebo tam, kde je namontování chladící místnosti příliš komplikované. Skvělou výhodou využití této služby je to, že je vše kompletní. Firma vyprojektuje dle vašeho přání a požadavků chladící místnost, následně doveze a na místě namontuje. Dále vám ukáže jak správně s boxem pracovat.

Jak udržovat chladící box v čistotě

Hned při rozhodování koupi chladícího boxu je ideální začít výběrem materiálu, tedy jak už bylo zmiňováno výše v článku, skvělý materiál pro udržení čistoty jsou PUR panely. Proč je výběr materiálu natolik důležitý? Na rozdíl od plastu po vnitřních zdech nesublimuje voda, která nestéká a tudíž se v chladící místnosti nemnoží bakterie, plísně a nebo houby. Pokud máme tedy kvalitní materiál není potřeba tak častá údržba. Na čištění chladících boxů z PUR panelů stačí klasické mycí prostředky a na větší čištění je možné použít savo. Není tedy potřeba používání speciálních prostředků a to je naprosto skvělou výhodou. Čištění nám ušetří čas a také peníze.