3 rady, jak vybrat správnou televiziPotřebujete si pořídit novou televizi a nevíte, podle jakých parametrů se orientovat? Není se vůbec čemu divit, protože na trhu najdete až neuvěřitelné množství nejrůznějších modelů a variant, kdy každá z televizí nabízí trochu jiné funkce. Svůj výběr tak primárně přizpůsobte tomu, jaké konkrétní požadavky na televizi máte. Více se dozvíte v následujících třech radách v tomto článku.

Dostatečně velká úhlopříčka

Jedním z klíčových parametrů pro výběr televize je velikost úhlopříčky. Pro sledování filmů ve velkém obývacím pokoji jistě rádi sáhnete po velké televizi, kdy si budete připadat skoro jako v kině. Úhlopříčka TV v obřích rozměrech se však nehodí všude. Do menších místností, pro příležitostné sledování a podobně se mnohdy lépe využijí televize se skromnějšími rozměry. Základem tak je promyslet, kde se bude televize nacházet a jak daleko budete sedět při jejím sledování. Co se týká váhy či hloubky, jsou dnešní televize hubené a lehké v porovnání se staršími modely.

Chytrá televize

V dnešní době televize dokáže nabídnout mnoho funkcí a ne pouze sledování základních pořadů přes anténu. Chytré televize se totiž běžně připojí na internet, takže můžete sledovat oblíbené streamovací služby nebo ze svého mobilního zařízení jedním kliknutím pouštět fotky, videa a podobné. Jakousi samozřejmostí je připojení hrací konzole a další podobné funkce, s jejichž pomocí si užijete zábavu skutečně naplno.

Výběr podle osvědčené značky

Pokud si chcete rovnou zúžit pestrou nabídku nejrůznějších televizí na internetových obchodech, možná vám jako první krok poslouží filtrace podle konkrétní značky. Mezi velmi oblíbené patří například Samsung TV, které nabídnou skutečně perfektní modely pro opravdu náročné i menší televize pro občasné sledování. Velký výběr televizí nejenom této značky najdete v kamenných obchodech i na e-shopu Okay.