Lubrikační gel běžně používáme na nejcitlivější části našeho těla. Výrobci však jako by to nevěděli. Nebo jako by jim na tom nesešlo…. Konvenční gel, který koupíte v drogerii nebo v obchoďáku tak často obsahuje takový mix chemikálií, který byste nechtěli aplikovat ani na největšího nepřítele. Kvalitní lubrikanty přitom nejsou o nic dražší…

Konvenční gely jako nezdravý chemický koktejl

Ať už si v drogerii vyberete sebeznámější značku, většinou se rozhodně nejedná o záruku kvality. Kosmetické společnosti, které se věnují několika řadám výrobků většinou nehledí na kvalitu tolik jako ti specializovaní a do svých lubrikantů tak dají leccos.

Pár příkladů toho, co se dá v takovém obyčejném gelu najít:

  • E123 neboli amarant může vyvolat genetické poruchy či rakovinu.
  • E102 neboli tartrazin má negativní vliv na astma, také může působit kopřivku a další alergické příznaky.
  • E131 neboli patentní modrá může způsobit rakovinu a vyvolat alergické reakce.
  • E133 neboli zářivá modrá prokazatelně působí alergie a zvyšuje riziko rakoviny.
  • E127 neboli erytozin má negativní vliv na chování, pozornost a samozřejmě může způsobit i těžké alergie.

A to zdaleka není vše. Ničím výjimečným nejsou parabeny ani další ropné produkty atd. Co s tím, když chcete gel používat? Stačí si vybrat kvalitní. Nebojte, v tomto případě rozhodně neznamená, že musí být kvalita nutně dražší.

BIO kvalita lubrikačních gelů se vyplatí

Pokud vybíráte gel na vodní bázi, můžete rovnou sáhnout po BIO lubrikantech. Oblíbený a skutečně kvalitní je například gel od Bioglide. I mezi příjemnějšími a praktičtějšími silikonovými gely si však můžete vybrat i skutečnou kvalitou. Značka pjur je předním výrobcem silikonových lubrikantů, které vyrábí v Německu a kvalita surovin i jejich zpracování je zde stále na prvním místě.

Vše, co potřebujete o lubrikačních gelech vědět

Pokud stále váháte, po jakém gelu sáhnout, přečtěte si návod na Sexshopik.cz. O lubrikačních gelech se v něm dozvíte vše od jejich složení po to, jak a k čemu všemu je můžete použít…

Sdílejte