Při výběru lubrikačního gelu se kvalita podceňovat nevyplatí

Lubrikační gel běžně používáme na nejcitlivější části našeho těla. Výrobci však jako by to nevěděli. Nebo jako by jim na tom nesešlo…. Konvenční gel, který koupíte v drogerii nebo v obchoďáku tak často obsahuje takový mix chemikálií, který byste nechtěli aplikovat ani na největšího nepřítele. Kvalitní lubrikanty přitom nejsou o nic dražší…

Konvenční gely jako nezdravý chemický koktejl

Ať už si v drogerii vyberete sebeznámější značku, většinou se rozhodně nejedná o záruku kvality. Kosmetické společnosti, které se věnují několika řadám výrobků většinou nehledí na kvalitu tolik jako ti specializovaní a do svých lubrikantů tak dají leccos.

Pár příkladů toho, co se dá v takovém obyčejném gelu najít:

  • E123 neboli amarant může vyvolat genetické poruchy či rakovinu.
  • E102 neboli tartrazin má negativní vliv na astma, také může působit kopřivku a další alergické příznaky.
  • E131 neboli patentní modrá může způsobit rakovinu a vyvolat alergické reakce.
  • E133 neboli zářivá modrá prokazatelně působí alergie a zvyšuje riziko rakoviny.
  • E127 neboli erytozin má negativní vliv na chování, pozornost a samozřejmě může způsobit i těžké alergie.

A to zdaleka není vše. Ničím výjimečným nejsou parabeny ani další ropné produkty atd. Co s tím, když chcete gel používat? Stačí si vybrat kvalitní. Nebojte, v tomto případě rozhodně neznamená, že musí být kvalita nutně dražší.

BIO kvalita lubrikačních gelů se vyplatí

Pokud vybíráte gel na vodní bázi, můžete rovnou sáhnout po BIO lubrikantech. Oblíbený a skutečně kvalitní je například gel od Bioglide. I mezi příjemnějšími a praktičtějšími silikonovými gely si však můžete vybrat i skutečnou kvalitou. Značka pjur je předním výrobcem silikonových lubrikantů, které vyrábí v Německu a kvalita surovin i jejich zpracování je zde stále na prvním místě.

Vše, co potřebujete o lubrikačních gelech vědět

Pokud stále váháte, po jakém gelu sáhnout, přečtěte si návod na Sexshopik.cz. O lubrikačních gelech se v něm dozvíte vše od jejich složení po to, jak a k čemu všemu je můžete použít…