Ochraňte svou erekci

Erektilní dysfunkce umí pěkně potrápit a snížit mužské ego. Přitom se vůbec není za co stydět, protože v nějaké formě postihují skoro každého. Bránit se proti nim dá a boje jsou obvykle úspěšné, pojďme se tedy podívat na rady odborníků. sildalist-120mg

Sledujte, co jíte

Podle odborníků má na erekci špatný vliv strava, která je špatná také pro lidské srdce. Jídlo, které ucpe tepny a způsobí infarkt, totiž ucpe také přívod krve do penisu. Špatný je nedostatek ovoce a zeleniny, mastné a smažené jídlo. Naopak dobrá je středomořská strava – ořechy, ryby, červené víno, olivový olej, celozrnné výrobky.

Udržte si zdravou váhu

Nadváha přináší mnoho zdravotních problémů včetně cukrovky, která poškozuje nervy. Když poškodí nervy v penisu, problém je na světě. Špatný je také vysoký krevní tlak a vysoká hladina cholesterolu, které mají stejný účinek.

Alkohol jen s mírou

Je to smůla, ale alkohol prý poškozuje játra a nervy, ovlivnit může i hladinu mužských pohlavních hormonů.

Pravidelně cvičte

Důkazy o negativních důsledcích sedavého způsobu života na erekci už existují. Bylo prokázáno, že pomáhá běh, plavání a jiné cvičení. Například jízda na kole vhodná není, protože při ní opět sedíte a vyvíjíte tlak na oblast mezi nohama.

Kegelovy cviky nefungují

Kegelovy cviky spočívající v zadržování moči fungují proti inkontinenci, nikoliv proti erektilním dysfunkcím.

Přestaňte kouřit

Opět je tu problém s cévami. Když se ucpou, omezí se průtok krve do penisu.

Žádné steroidy

Steroidy, které berou sportovci a kulturisti, zmenšují varlata a snižují jejich schopnost produkovat testosteron.

Bohužel i při dodržování všech výše uvedených zásad se může stát, že už to nebude takové jako dřív. Postupem času je to přirozený jev, kolem padesáti let věku obvykle dramaticky klesne hladina testosteronu. Po dosažení 40 let každý rok klesá asi o 1,3 %! Máte pak méně chuť na sex, jste náladoví nebo přijdou problémy s erekcí.

V takových případech nepomůže nic jiného než nějaká umělá podpora erekce. Bez lékařského předpisu se dají sehnat léky třeba diskrétně na internetu. A opravdu fungují!