5 přírodních způsobů, jak zlepšit svoje sexuální zdraví

Pánové, na slovíčko. Dokážete ve svém věku běhat, či jezdit na kole, stejně rychle jako ve dvaceti? Asi ne. Ale i když postupně stárneme, stále existuje spousta způsobů, jak zůstat ve hře a užít si ji. To neplatí pouze pro sport, ale i pro sex.

Erektilní dysfunkce (ED) se může objevit z mnoha důvodů. Někdy je hledání příčiny erektilní dysfunkce jednoduché, projeví se například jako vedlejší účinek nového léku. Ale pro zhruba 75% mužů je hledání příčiny složitější. Erektilní dysfunkce může být důsledkem vaskulárního onemocnění, neurologického onemocnění, cukrovky nebo léčby nebo chirurgického zákroku spojeného s operací prostaty.

Ať už v současné době trpíte erektilní dysfunkcí nebo doufáte, že se vám tento problém obloukem vyhne, zkuste tyto tipy k překonání ED pro zlepšení zdraví a kvalitnější sexuální život.

Přírodní způsoby, jak na zlepšení erekce

Začněte více chodit

Podle jedné Harvardské studie i pouhých 30 minut chůze denně navíc ovlivní riziko erektilní dysfunkce o  41%. Ostatní výzkumy naznačují, že již i mírné cvičení může pomoci obnovit sexuální výkonnost u obézních mužů středního věku s ED.

Správně jezte

Podle studie věnované stárnutí mužů, konzumace stravy bohaté na přírodní potraviny, jako je ovoce, zelenina, celozrnné výrobky a ryby, spolu s omezením konzumace červeného masa a smažených potravin se zlepšila kvalita sexuálního života všech účastníků.

Opatrujte své cévy

Vysoký krevní tlak, vysoká hladina cukru v krvi, zvýšený cholesterol a vysoká hladina triglyceridů v krvi mohou poškodit tepny v srdci (způsobující srdeční infarkt), v mozku (způsobující mrtvici) a vést k oslabení krevního zásobování v malé pánvi a penisu – a to vede přímo k rozvoji erektilní dysfunkce. Požádejte svého lékaře o krevní odběry, abyste věděli, jak na tom se svým vaskulárním zdravím jste.

Na velikosti záleží

Nejen na velikosti penisu, ale i obvodu pasu. Muži s obvodem pasu větším než 100cm mají o 50% větší pravděpodobnost, než jejich štíhlejší vrstevníci. Stačí zhubnout pár kilo a snížíte tak nejen pravděpodobnost vzniku ED, ale i riziko rozvoje cévních onemocnění a cukrovky, která sama o sobě je hlavní příčinou erektilní dysfunkce.

Posiltujte nejen bicepsy

Trávíte hodiny v posilovně a stejně máte problém? Zkuste se jednou zaměřit místo nabírání svalové hmoty na bicepsech a ramenou také na posilování svalů, které nejsou zas až tak vidět. Silné pánevní dno zvyšuje tuhost erekce a pomáhá udržet krev na těch správných místech penisu. Stačí dvakrát denně zapojit Kegelovy cviky a uvidíte ten rozdíl. A ne, nejsou jenom pro ženy po porodu. Návod na Kegelovo cvičení je volně dostupný například na youtube.

Uvidíte, že při změně pár maličkostí ve vašem životním stylu, si budete i při podzimu užívat, mnohdy i více než za mlada.